Фрукти

Користь фініків для організму чоловіків та жінок

Корисні властивості екзотичних, для наших широт, плодів, як фініки, не потребують додаткових доказів. Ягода активно використовується при дієтах, для загального зміцнення організму. Цілком можливо, що тим самим плодом, який скуштувала Єва, було не яблуко, а фінік, легендам про властивості цієї рослини багато тисяч років.

Користь фініків для організму чоловіків та жінок

Користь фініків

Фініки дуже багаті клітковиною, дві склянки сушених плодів містять денну норму, вони багаті білком, нейтралізують холестерин, нормалізують вміст глюкози в організмі. Корисні властивості сушених фініків здатні повністю замінити денний раціон, в них є все: від вуглеводів до жирів, мінерали, амінокислоти і вітаміни. Унікальність складу продукту в тому, що в нім міститься фтор, який благотворно впливає на зубну емаль, а також селен, який зміцнює імунітет та серцево-судинну систему. Фініки здатні лікувати онкологічні захворювання, навіть найскладніші запущені форми.

Користь фініків для організму чоловіків та жінок

Користь фініків для організму чоловіків і жінок обумовлена тим, що плоди здатні підвищувати чоловічу потенцію і сприяти нормальному розвитку плоду в період вагітності. Щоденне меню східних правителів, що мали численні гареми, в обов’язковому порядку включало салат з фініків, меду та волоських горіхів. Плоди стимулюють вироблення сперми.

Фініки лікують депресивні стани, це ідеальний продукт для профілактики та лікування остеопорозу. Жінкам рекомендується вживати продукт після пологів, таким чином можна швидко нормалізувати рівень цукру в крові, стабілізувати артеріальний тиск. Фініки стимулюють вироблення молока, збагачують його поживними речовинами, зміцнюють імунітет, як дитини, так і матері.

Шкода від фініків

Не зловживайте, свіжі або сушені ягоди містять багато цукру, це може стати причиною для швидкого розвитку діабету. У деяких людей є індивідуальна непереносимість фруктози у такому разі, від поїдання плодів краще відмовитися.

Може початися головний біль при надмірному вживанні фініків. Протипоказані людям, що мають проблеми з травною системою. У цього фрукта дуже щільна шкірка, вона складно і довго перетравлюється шлунком. Тому фініки не можна їсти перед сном, або як мінімум за декілька годин до сну.

Як відомо, вживання фініків у надмірній кількості і часто, може стати причиною появи карієсу.

Фініки не рекомендовані людям, що мають наступні проблеми:

 • Надмірна вага(ожиріння).
 • Діабетикам, залежним від інсуліну.
 • Захворювання кишково-шлункового тракту.
 • Проблеми з нирками.
 • Сечокам’яна хвороба.

А чи можна фініки дітям?

Користь фініків для організму чоловіків та жінок

Говорячи про фініки, хочеться приділити окрему увагу тому, чи можна їх діткам. Як вже говорилося, фініки дуже корисні та поживні, давати їх малюкам можна з віку півтора року. Щоб включити таку смакоту в раціон дитини, слід дати дуже маленьку кількість, щоб визначити чи немає у крихітки алергії. Обов’язково вийняти кісточку.

Фініки дають тільки сушені, і краще, якщо вони будуть додані у страву, а не як самостійний фрукт. користь, яку приносить фінік дитячому організму, полягає в наступному:

 • Підвищується імунітет, що у свою чергу робить дитину захищеною від різних вірусів та інфекцій.
 • При хворобі дитини, фініки сприяють швидкому одужанню.
 • Нормалізується сон, малюк спить міцно та спокійно.
 • Знімається перезбудження.
 • Кістки стають значно міцніше.
 • За допомогою фініків можна боротися з анемією.
 • Мозкова діяльність стає активніше.
 • Дитина досить енергійна і рухлива.

Як правильно вживати такий корисний фрукт?

Користь від фініків, більшою мірою, залежить і від того, в якому вигляді вони вживаються. Інакше можна завдати шкоди організму. Прості правила яких необхідно дотримуватися:

Користь фініків для організму чоловіків та жінок

 • Перед вживанням фрукт добре вимити.
 • Не можна їсти фініки перед сном.
 • Фініки досить самостійний фрукт, і поєднувати його з іншими продуктами не варто. Наприклад, вживання фініків з апельсином або лимоном, може спровокувати розлад шлунку. Якщо ви вирішили додати фінік в кашу, то це має бути єдиний фрукт в ній.
 • Екзотичний фрукт може здатися занадто солодким, у такому разі його можна запити несолодким чаєм.

Зважаючи на усі аргументи “за і проти”, медики і дієтологи рекомендують не вживати більше трьох-п’яти ягід на добу. Норму можна збільшити до десяти штук, якщо є така необхідність, наприклад, при виснаженні, але норму краще не перевищувати.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *