Фрукти

Користь та шкода чорносливу для людського організму

Чорнослив – один з найпопулярніших сухофруктів. Його вживають як в десертах, так і в якості інгредієнта в м’ясних стравах через те, що має насичений і специфічний смак. Не даремно він до душі людям, адже він позитивно впливає на здоров’я людини.

Користь та шкода чорносливу для людського організму

Користь чорносливу

Чорнослив, безумовно, багатий на вітаміни. У нім міститься вітамін А, який благотворно впливає на зір, уповільнює процес старіння, покращує обмін речовин, формує кістки і зуби. Вітаміни групи В ті, що містяться в чорносливі позитивно впливають на здоров’я людини. Наприклад, вітамін В9 або фолацин – допомагає в лікуванні анемії і корисний при вагітності, оскільки зменшує вірогідність виникнення дефектів нервової трубки плоду.

Вітамін В1 або тіамін – корисний для нормальної роботи нервової системи. Дефіцит рибофлавіну, який також міститься в чорносливі, може привести до захворювань щитовидної залози, ламкості нігтів, анемії, болю у м’язах. Тріщини в зовнішніх куточках губ є наслідком дефіциту цього вітаміну. Тому регулярне вживання чорносливу зробить шкіру, волосся та нігті здоровими.

Вміст нікотинової і пантотенової кислоти дозволяє назвати чорнослив хорошим засобом для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.

Регулярне вживання сухофрукта сприяє поліпшенню стану при підвищеному тонусі судин, слабкості у м’язах, при кишковій непрохідності. Що стосується останнього, то чорнослив, як і інші сухофрукти, має послаблюючу дію. У невеликих кількостях містить відомі антиоксиданти вітамін Е і аскорбінову кислоту. Вони дають організму силу та енергію, борються з онкологічними захворюваннями та підвищують імунітет.

Послаблююча дія цього сухофрукта обумовлена наявністю в нім великої кількості калію, який є відмінним засобом для лікування деяких захворювань кишечника. Калій також корисний при захворюваннях серцево-судинної системи. Окрім цього, він містить фосфор, магній і кальцій, а вони корисні для зубів і кісток.

Особливо варто відмітити користь чорносливу для немовлят, адже він дозволяє нормалізувати випорожнення у дитини, що є великою проблемою у грудних дітей.

Шкода від чорносливу

Послаблююча діє чорносливу, може завдати шкоди, якщо не дотримуватися помірності. Варто добре підходити до вибору чорносливу, адже зараз такі продукти часто обробляють шкідливими хімічними речовинами.

 

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *