Фрукти

Ягода терен – корисні властивості та протипоказання

Як відомо, матінка Природа нічого не створює просто так – у будь-якої істоти або рослини є свої унікальні властивості і призначення. Що стосується рослинного світу, то люди з давніх часів використали різні ягоди, трави і коріння для зцілення, заспокоєння, принаджування щастя і вигнання всякої нечисті. Використання рослин стало основою для нетрадиційної медицини, але і класична наука не нехтує використанням ягід і трав, адже багато з них незамінні для людського організму.

Ягода терен - корисні властивості та протипоказання

У статті ми розповімо про властивості ягід терну, а також про те, чи всім можна їх вживати.

Ягоди терену – чим вони корисні для людини?

Як виглядають ці самі ягоди? Зовні вони дуже нагадують синю сливу – той же димчастий відтінок і гроноподібний спосіб дозрівання. Тому в народі цю ягоду охрестили “колюча слива”. Тільки терен набагато дрібніший, і смак у нього дещо відрізняється. Унікальність кущів полягає в тому, що корисними є не лише ягоди, але і листя, а також кореневище. Тому з нього можна як зварити варення, так і приготувати відвари та цілющі порошки.
Отже, чим же такі корисні ягоди терну:

  1. Приготовані настої при вживанні загоюють рани та ушкодження, сприяють нормальній здатності згущуватися крові.
  2. Мають антисептичну та антибактеріальну дію на організм.
  3. Покращують функціонування печінки, прискорюють обмін речовин, а отже, і виведення усього зайвого з організму.
  4. З їх допомогою можна нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. Перистальтика стає активнішою, кишечник легше справляється з переробкою їжі, лікуються закрепи і відчуття тяжкості в шлунку.
  5. Є природними антидепресантами, покращують якість сну.
  6. Вагітним жінкам допоможуть ослабити напади токсикозу, наситити організм незамінними вітамінами та мікроелементами.

Обмеження по застосуванню

Терен має деякі протипоказання до вживання:

  • Наявність у людини захворювань шлунково-кишкового тракту, зокрема, гастриту з підвищеною кислотністю, виразки і т. д.;
  • Індивідуальна непереносимість. Так буває, що один і той же продукт, який допомагає впоратися із закрепом десятьом людям, у одинадцятого навпаки, спровокує проблеми з дефекацією. Йдеться про індивідуальну нетрадиційну реакцію організму;
  • Алергічні реакції. Якщо ви помітили погіршення самопочуття після споживання продукту, а на шкірному покриві з’явилися червоні плями або прищі, виключіть його з раціону.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 61 = 69