Фрукти

Як правильно вибрати мандарини?

Це питання стає особливо актуальним з наближенням головного зимового свята – зустрічі Нового року. Традиція подавати мандарини до святкового столу склалася в радянські часи, коли єдиною зимовою екзотикою були саме вони – абхазькі мандарини. Сьогодні ситуація зовсім інша: виробників багато, сортів ще більше, та і продавці частенько не говорять усієї правди про свій товар. Ця стаття допоможе вам зорієнтуватися та вибрати найсмачніші, стиглі та корисні фрукти.

Як правильно вибрати мандарини?

Передусім, зверніть увагу на якість плодів:

 • Не повинно бути ніякої гнилизни та плісняви. Це не просто несмачно, а небезпечно для здоров’я.
 • Шкірка має рівне забарвлення, від жовто-помаранчевої до червонястої, без плям та ушкоджень.
 • Сухість або зайва м’якість мандаринів свідчить про порушення умов зберігання і транспортування.
 • Самими екологічними вважаються саме “класичні” мандарини з Абхазії: їх не треба везти здалека і, отже, відпадає необхідність обробки плодів хімікатами для збереження.

Дуже важливе значення має стиглість. І тут не варто керуватися кольором, тому що він говорить, швидше, про вміст цукру. Абхазькі мандарини завжди виглядають набагато блідіше за своїх марокканських червоно-помаранчевих побратимів. Мандарин дозрів, якщо:

 • Він легко чиститься.
 • При невеликому стискуванні з шкірки виділяється сік.

Вирішальним чинником при виборі є індивідуальні смакові пристрасті. Хтось віддає перевагу мандаринам кислуватим, а хтось – виключно солодким. Найхарактернішою ознакою є інтенсивність фарбування шкірки плодів: чим яскравіше, тим солодше. Можна, також спробувати зважити мандарин в руці: кисло-солодкі сорти зазвичай здаються легшими.

Як правильно вибрати мандарини?

Для багатьох покупців принципове значення має відсутність в мандаринах кісточок, але визначити цю ознаку можна тільки знаючи країну-виробника. Так що читайте інформацію на упаковці, запитуйте продавця і вибирайте:

 • У абхазьких мандаринах кісточок мало, смак мають кисло-солодкий. Плоди дрібні, жовто-помаранчевого кольору.
 • Турецькі, як правило, досить “кістляві”. У іншому схожі на попередні, але більші за розміром.
 • Для іспанських мандаринів характерна різноманітність: кісточок може бути багато, мало, а іноді зустрічаються сорти абсолютно без них. Смак мають, як правило, солодкий, колір шкірки – яскраво-помаранчевий.
 • Марокканські мандарини хороші не лише малою кількістю насіння, але і прекрасним солодким смаком. За кольором теж виділяються серед інших – насичено-помаранчеві, майже червоні.
 • Ізраїльські, також великою кількістю кісточок не відрізняються, смак у них солодкий, колір шкірки – помаранчевий. Достигають, до речі, пізніше за усіх, тому на прилавках з’являються тільки в середині зими.

Відео про те, як правильно вибирати мандарини

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 ÷ 4 =