Фрукти

Користь та шкода шипшини для організму

Про користь шипшини для організму людини, напевно, відомо усім. Цей дикий кущ з червоними ягодами, щедро обдарований природою безліччю корисних властивостей. Випиваючи чашку чаю або компоту з шипшиною організм, отримує ударну дозу антиоксидантів і відразу ж починається боротьба з інфекціями та вірусами, а про виникнення ускладнень можна не турбуватися.

Користь шипшини

Звичайно ж, усі знають, що кращий засіб проти застуди і грипу являється чай з шипшиною. І це зрозуміло, адже вміст вітаміну С більший ніж в лимоні в 40 разів.

Користь та шкода шипшини для організму

Якщо вживати його регулярно, то імунітет зміцнитися настільки, що ніякі бактерії і віруси не зможуть викликати захворювання. Крім того, він ще і потужний антиоксидант, виводить з організму шлаки і токсини. Вітаміни А, Е, В, Р, К, приносять безперечну користь усім системам організму людини.

Шипшина є ефективним засобом проти підвищеного кров’яного тиску. На додаток до цього, вона зміцнює стінки судин, покращує властивості крові і знижує рівень холестерину. Її користь для крові обумовлена наявністю заліза.
Має слабку сечогінну та жовчогінну дію, тому вживання напоїв з цієї рослини допоможе позбавитися від набряків.
Користь для травної системи не піддається сумніву, адже вона покращує апетит, сприяє переварюванню їжі, допомагає засвоювати цукор і жир.

Можна перераховувати до безкінечності, корисні властивості цієї рослини. Адже цей прекрасний тонізуючий засіб дає енергію організму. Чаєм з шипшини, періодично сміливо можна замінювати звичний чорний або зелений, звичайно ж, якщо відсутні протипоказання.

Шкода від шипшини

Шипшину, як і будь-який інший продукт, з великим вмістом вітаміну C не можна приймати тим, хто страждає виразкою шлунку, гастритом або підвищеною кислотністю. Слід з обережністю віднестися до шипшини тим, у кого є схильність до утворення тромбів.

Не можна вживати її при жовчнокам’яній хворобі. Що стосується вагітних жінок, то особливих протипоказань до вживання плодів цієї рослини немає. Але все таки, краще проконсультуватися з лікарем, адже невідомо яка буде користь і шкода шипшини для організму різних людей.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 4 = 6