Фрукти

Користь та шкода грейпфрута для організму

Учені-біологи вважають, що появі цього цитруса сприяла природна, подія в дикій природі, схрещування апельсина та помело. Сталося це, чи то на Ямайці, чи то в Індії, чи то на островах Барбадосів. У будь-якому випадку, спроба еволюції створити новий вид, виявилася вдалою. Є три різновиди фрукта: рожевий, червоний і білий.

Користь та шкода грейпфрута для організму

Користь грейпфрута для організму складно переоцінити. Він сприяє зниженню артеріального тиску, покращує кровотік, регулює рівень холестерину в крові. Не потрібно видаляти при вживанні білі “перегородки: в них міститься нарингин, який сприяє поліпшенню стану гіпертоніка. Грейпфрут попереджає появу і розвиток новоутворень. Сік корисний при анемії, нормалізує обмін речовин, покращує апетит. Для боротьби з целюлітом використовується грейпфрутова олія.

Продукт – відмінна профілактика серцево-судинних захворювань, атеросклерозу. При постійному вживанні помітна позитивна динаміка в стані печінки, жовчного міхура, зміцнюється імунітет. Фрукт знижує рівень цукру в крові і може бути рекомендований діабетикам.

Користь та шкода грейпфрута для організму визначається його складом. Продукт не можна вживати при підвищеній кислотності шлунку, коліті, циститі, виразці, гастриті, нефриті, ентериті. Сік може дратувати слизову оболонку шлунку та нирки.

При прийомі ліків для зниження артеріального тиску, не можна запивати соком грейпфрута, він заважає роботі ферменту, який відповідає за розщеплювання таких препаратів. Не можна вживати продукт при прийомі протизаплідних засобів: їх дія може бути “скасована”. Фрукт погано поєднується з більшістю лікарських препаратів, краще його взагалі не вживати в період медикаментозного лікування, щоб уникнути побічних ефектів та інших неприємностей.

Як і будь-які інші кислі продукти, грейпфрут може бути шкідливий для зубної емалі. Не забувайте прополіскувати рот після вживання.

Зрозуміло, усі ці застереження зовсім не означають, що від поїдання смачного продукту відмовитися назавжди. Обмежте його вживання тоді, коли це необхідно, “плюсів” в нім, звичайно ж, більше, ніж “мінусів”.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 × 1 =