Інші продукти

Буряковий сік: корисні властивості і протипоказання

Корисні властивості буряка були виявлені ще в античні часи. Нині цей овоч є єдиним, якому немає аналогів для людського організму. У давні часи сам Гіппократ стверджував про цінні властивості буряка. В ті часи їм лікували шкірні інфекційні захворювання та запалення, а відомий лікар Парацельс лікував хвороби крові.

Буряковий сік: корисні властивості і протипоказання

Незамінним вважається і буряковий сік. Його корисні властивості і протипоказання доведені вченими вже багато років тому. Основний хімічний склад овоча включає: каротиноїди, біофлавоноїди, клітковину, вітаміни В, С і РР, а також пантотенову, фолієву, яблучну, щавлеву і лимонну кислоти. Буряк має високий вміст амінокислот:

  • бетаїн
  • валін
  • лізин
  • аргінін.

Головна особливість буряка полягає в тому, що він стійкий до термообробки. Тобто навіть у вареному стані овоч зберігає всі корисні властивості, не втрачаючи їх цінність для організму людини.

Свіжо вичавлений сік з буряка є одним з найкорисніших для організму людини коктейлів. Доведено, що вживаючи такий напій можна понизити рівень гіпертонії і атеросклероз завдяки високому вмісту в овочі магнію. Враховуючи, що сік з буряка підвищує рівень гемоглобіну в крові, отже, покращується робота серця, кровоносні судини і капіляри зміцнюються, очищується кров і жовчний міхур, а тромби розчиняються.

Фреш з буряка корисно пити для стимуляції мозкової діяльності, а також для підтримки відмінного психологічного здоров’я. У народній медицині буряковий сік використовують при лікуванні застудних захворювань. Так, рекомендується закрапати по 2-3 краплі цього соку в кожну ніздрю.

Відмітимо, що свіже вичавлений сік з буряка є коктейлем молодості. Вчені довели що при регулярному вживанні такого соку всі процеси старіння сповільнюються, оскільки наявність фолієвої кислоти пояснює утворення нових молодих клітин. Незважаючи на багатогранність корисних властивостей буряка, існують деякі протипоказання до його вживання.

Можуть виникнути ускладнення у людей, які хворіють на цукровий діабет, гастрит, остеопороз і знижений тиск. Якщо є камені в сечових шляхах, також слід відмовитися від вживання буряка. Цей овоч має послаблюючий ефект і може викликати алергічні реакції у вигляді запалення лімфовузлів або набряку носоглотки.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *