Інші продукти

Діморфантовий мед – корисні властивості та протипоказання

Діморфантовий мед – це цінний продукт бджільництва, який у зв’язку із своєю незвичайною дорожнечею в перших рядках над звичайним липовим або, скажімо, приміром, гречаним медовим продуктом, мед з діморфанту має насичений глибокий аромат з легкими деревно-фруктовими акордами, золотистий колір і неповторний терпкий смак з легкою “гірчинкою”, яка не заважає насолоджуватися продуктом, а навпаки, є приємним доповненням, багато хто вважає його смак неповторним та запам’ятовуючим, рідкісним і специфічним.

Діморфантовий мед - корисні властивості та протипоказання

Походження діморфантового меду

З якої рослини збирають діморфантовый мед, знає, на жаль не кожна людина, проте для загального ознайомлення, корисно це знати, цей вид меду збирають бджілки-трудяги з нектару рідкісного реліктового дерева діморфант або як його ще називають Калонопанакс, в народі його жартома називають білим горіхом або “чортовим деревом”, через присутність характерних гострих голок на стовбурі.

Діморфантовий мед - корисні властивості та протипоказання

В середині серпня на Калопанаксі – екзотичній декоративній рослині, яка в силу своєї старовини та рідкості, була занесена до Червоної книги, розпускаються рідкісні по своїй красі квіточки ніжно-лимонного відтінку, зібрані в кулясті парасольки, які в єдине ціле по декілька штук, утворюють суцвіття. Помилуватися унікальним видовищем, коли цвіте і пахне діморфант, поширюючи чарівний аромат квітів по окрузі, можна всього 1 раз на 4 роки!

Рослина-медонос росте невеликими групами, в далекосхідних регіонах нашої неосяжної країни, у більшості діморфант можна зустріти в змішаних з ялицею масивах, там, де ростуть клени і граби, походження дерева, дуже цікаво. Площа поширення медоносного дерева, представлена півднем Приморського краю, Японією, Китаєм, південною частиною, Курильських островів, Ітурупом і Кунаширом, а також Корейським півостровом, особливо приємно помилуватися унікальним дійством, коли збирають мед.

З чого складається діморфантовий мед?

Діморфантовий мед зовсім не є панацеєю від усіх захворювань, зате це саме той продукт, самий-самий цінний та рідкісний серед усіх видів меду, який допомагає одужати і вилікувати душевні та фізичні рани людини.

Не міф, а реальність! Склад нектару максимально наближений до складу людської плазми, бджоли охоче збирають з діморфанту мед – у результаті виходять корисні, багатофункціональні ліки, віддані самою природою.

Відсотковий вміст фруктози в діморфантовому медові, трохи переважує відсотковий вміст глюкози, в цілому на загальний склад нектару впливають характеристики місцевості, а також супутні медоноси.

Діморфантовий мед - корисні властивості та протипоказання

Внаслідок багатого набору біологічно активних речовин, вітамінів та мінералів у складі діморфантового меду, він діє як чудовий заспокійливий, гепатопротекторний та антигрибковий продукт, розрахований на лікування корости, виразок і звичайно ж, стригучого лишаю.

Натуральний якісний діморфантовий мед збагачений наступним набором мікроелементів:

  • цукром – біля 82% від загальної медової маси;
  • вологою – від 16 до 19% < /li>
  • життєво необхідними вітамінами групи С, А, К, РР і Е, а також кислотами – близько% <1.3/li>
  • амінокислотами, антиоксидантами, білками і декстрином (максимальний вміст – 1.5 %
  • мінералами – до 2 %
  • важливими макро-і-мікроелементами, які легко засвоюються організмом людини (приміром, калій і йод).

Смакові якості, колір та аромат діморфантового меду

Легендарний аромат діморфантового меду, з перших нот упивається в серце сильними, глибокими, сонячними та переливчастими акордами, які повільно посилюючись, переходять в деревний специфічний початок, завершують композицію сором’язливі квіткові.

Квіткова гамма рідкісного діморфантого меду може видозмінюватися, залежно від збору і умов зберігання, як в правило “кольору літа”, переплітаються блискучі бурштинові відтінки, але ж бурштин теж може бути різним – від темного до найсвітлішого, багато хто помічає в кольорі меду легкі золотисті, сонячні тони.

Смак діморфантового меду з гірчинкою, за смаковими характеристиками дуже схожий на липовий, але відрізняється від нього наявністю тієї самої “першинки”, мед з діморфанта солодший, терпкий і дуже-дуже приємний.

Кристалізація діморфантового меду

За спостереженнями багатьох пасічників, діморфантовий мед кристалізується дуже довго, поступово перетворюючись на кремоподібну субстанцію, жовтувато-бурштинового відтінку з дрібними зернятками. За умови правильного зберігання мед з діморфанта, може залишатися рідким і тягучим, упродовж довгих років, отже, можна винести вердикт про те, що кристалізація такого продукту довготривала.

Лікувальні властивості діморфантового меду

Продукт з нектару, подарований самій Вселеній, наділений найсильнішими тонізуючими, антиалергенними, протизапальними і антибактеріальними властивостями, отже, можна використати його при болі в горлі, кашлі та ангіні.

Діморфантовий мед з унікальним присмаком і казково-чарівним, м’яким, легким, і при цьому ненав’язливим ароматом застосовується знахарями для зняття інфекційних та запальних процесів органів дихання, для зміцнення стінок судин, допомагає вивести людину із стану алкогольного сп’яніння, підвищує апетит, прояснює свідомість і покращує загальне самопочуття, підвищує лібідо.

Відповідаючи на питання, при яких захворюваннях діморфантовий мед знімає несприятливі симптоми, то можна сказати, при артриті, ревматизмі і інших захворюваннях опорно-рухового апарату.

Діморфантовий мед - корисні властивості та протипоказання

Особливості діморфантового меду полягають в його яскравому протизапальному ефекті, який повною мірою проявляє себе сприятливою дією на травний тракт, продукт стимулює розумову, фізичну і гормональну діяльність, підвищуючи працездатність – усе це виводить діморфантовий мед в розряд універсальних лікувальних продуктів, на усі випадки життя.

Можна використовувати при різних шкірних захворюваннях, фурункулах, корості, наявності інфікованих ран, а також при виразці і стригучому лишаї, за рекордні терміни покращує діяльність серцево-судинної системи, знижує частоту серцебиття і застійні явища, зменшує стомлюваність, людина починає себе високо цінувати, підвищується самооцінка і упевненість в собі.

Діморфантовий мед - корисні властивості та протипоказання

В силу своєї рідкості та унікальності діморфантовий сорт меду, є дорогим задоволенням, спробувати яке хоч би раз в житті вдається далеко не кожній людині, але той, хто пробував його, той самий-самий, злегка терпкий медок, обов’язково запам’ятає відмінність від інших сортів. Щоб вибрати діморфантовий мед правильно, то в першу чергу орієнтуйтеся на смакові характеристики продукту – він має бути в міру солодким, танути в роті, і терпким, цей сорт чимось схожий на липовий нектар.

 

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

85 + = 92