Фрукти

Користь та шкода печених яблук в духовці і мікрохвильовій печі

Яблука – популярний фрукт. Одним з видів його приготування є – запікання в духовці і мікрохвильовій печі. Існує думка, що фрукти при такому способі готування стають кориснішими, ніж свіжі.

Користь печених яблук

При запіканні яблука зберігають практично усі корисні властивості. І при цьому вони стають ніжніші і смачніші. Це важливо, адже деякі люди не можуть, вживати їх через високу чутливість зубів.

Користь та шкода печених яблук в духовці і мікрохвильовій печі

Цей фрукт природа щедро обдарувала різними вітамінами і мікроелементами і вони зберігаються у будь-якому вигляді. Серед яких вітаміни групи В, А, Е, С і такі мікроелементи, як фосфор, калій, натрій, цинк, кальцій, залізо, магній, мідь.

Найбільше містять заліза і калію. Ці речовини благотворно впливають на сердечну і скелетну мускулатуру, А залізо, як відомо кращий мікроелемент для поліпшення складу крові.

Вітаміни С і Е нейтралізують вільні радикали, зміцнюють імунітет і омолоджують клітини. Вітаміни групи В, а особливо В9 або фолієва кислота – незамінна речовина для жінок в період вагітності. Адже він попереджає виникнення дефектів нервової трубки плоду, що є важливим в процесі розвитку дитини.

Чому ж печені яблука є кориснішими, ніж сирі? Вся річ у тому, що при такому способі готування вони легше засвоюються організмом. На додаток до цього, в таких фруктах збільшується кількість пектину, а він покращує обмін речовин, сприяє травленню та знижує рівень холестерину.

Шкода від печених яблук

Підвищений вміст пектину може завдати шкоди. Вживати з обережністю слід людям з розладами травної системи.

Попри те, що печені яблука за смаком не такі кислі, як сирі все ж їх варто остерігатися тим, хто страждає виразкою шлунку або гастритом. Але це не означає, що необхідно, взагалі, відмовитися від них. Просто краще віддати перевагу менш кислим сортам.

Користь та шкода печених яблук в духовці або мікрохвильовій печі так само, як і свіжих фруктів це непорівнянні речі. Тому це один з небагатьох фруктів, який не наносить шкоди організму.

Печені яблука – чудова страва, їх можна готувати з іншими фруктами, поливати солодкими соусами, посипати цукром або навіть фарширувати м’ясом. Тому для тих, хто хоче спробувати смачні та незвичайні страви без шкоди для здоров’я і фігури, слід обов’язково звернути увагу на печені яблука.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 × 1 =