Інші продукти

Користь та шкода арахісової олії для організму людини

Багато хто пробував такий смачний продукт, як арахісова олія, а якщо і не їв, то хоч би бачив його на прилавках продуктових магазинів у формі привабливих пластикових баночок, заповнених коричневою пастою. Своїм солодким смаком та в’язкою консистенцією арахісова олія заслужила любов не одного мільйона споживачів по всьому світу.
Зробити таку олію дуже просто. Досить обсмажити арахіс і перетерти його до стану пасти – так виходить натуральний продукт. Проте, сьогодні виробники додають цукор та хімічні компоненти, що не дуже добре позначається на корисних властивостях цього продукту. В цій статті, розкриємо користь та шкоду арахісової олії для організму людини.

Користь та шкода арахісової олії для організму людини

Користь арахісової олії

Не можна не відмітити користь арахісової олії в народній медицині, де вона, як і гарбузова олія, вже багато років використовується для жовчогінної дії. Але для доказу того, що арахісова олія має позитивний вплив на людський організм і в офіційній медицині, було проведено багато досліджень, в ході яких, було встановлено, що вона багата полі-і-мононенасиченими жирними кислотами, життєво важливими макро-і-мікроелементами, а також великим комплексом вітамінів.

Так, олія арахісу ефективно використовується для зміцнення імунітету, стабілізації гормонального балансу, при лікуванні та профілактиці захворювань серцево-судинної системи, особливо при порушеному кровообігу через утворення тромбів, а також ішемії. Окрім усього іншого, регулярне вживання арахісової пасти запобігає запаленням в печінці, жовчному міхурі та жовчних шляхах, прискорює відновні процеси клітин.
Вже давно доведена користь арахісової олії і при наступних хворобах:

  • Анемії (недокрів’ї);
  • Захворюваннях нирок;
  • Порушеннях нервової системи, що проявляються у безсонні, депресії, дратівливості та апатії;
  • Еректильній дисфункції у чоловіків;
  • Захворюваннях очей, таких як: катаракта, діабетична ретинопатія, глаукома, кон’юнктивіт, “куряча сліпота” і макулярна дистрофія.

Але це не всі проблеми, при яких допомагає прийом арахісової олії.

  • Арахісова олія в косметології. З олії земляного горіха виготовляють косметичні засоби, які допомагають уповільнити процеси старіння шкіри та прискорюють її регенерацію. Ще арахісову олію часто додають в різні шампуні, оскільки вона здатна зміцнити волосся та посилити їх стійкість перед подразниками довкілля.
  • Зовнішнє застосування арахісової олії.. Маючи антибактеріальні та ранозагоюючі властивості, за допомогою олії земляного горіха можна посилити загоєння великих гнійних ран, герпесу.

Шкода від арахісової олії

  • Дуже калорійний продукт. На 100 грам арахісової олії, доводиться цілих 900 кілокалорій. Це відмінний продукт для активних людей, які ведуть рухливий спосіб життя та займаються спортом, оскільки він тонізує м’язи і прискорює обмін речовин, проте для людей, які мають проблеми із зайвою вагою, її необхідно вживати в дуже малих кількостях або зовсім відмовитися. Недолік арахісової пасти в тому, що після її вживання почуття насичення проходить досить швидко, від чого її незабаром захочеться з’їсти знову.
  • Небезпечна для алергіків.. Всім, у кого спостерігаються алергічні реакції на арахіс та інші компоненти, з яких складається цей продукт, арахісову олію вживати суворо заборонено.

Паста арахісу має достатньо цілющих властивостей, але як і багато інших продуктів, вона має зворотну сторону – шкоду. А щоб отримати тільки користь з арахісової олії, приймайте цей продукт в суворо обмежених кількостях.

Відео про користь та шкоду арахісової олії

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

× 3 = 6