Інші продукти

Який сік найкорисніший для організму

Соки – популярний і улюблений напій як у дітей, так і у дорослих. Великий вибір смаків нерідко ставлять нас перед вибором: який сік найкорисніший для організму? Корисні властивості того чи іншого соку залежать від інгредієнтів, що входять до його складу.

Який сік найкорисніший для організму

Якщо вживається свіже вичавлений сік, то його дія на організм буде практично ідентична користі того фрукта чи овоча, з якого він виготовлений.
Якщо ж мова про пакетований сік, то окрім основного інгредієнту, варто звертати увагу на додаткові, що є у складі напою: цукру, консерванти і так далі.

Який сік найкорисніший для організму

Який напій краще обрати для користі усього організму?

Овочеві соки

Практично у будь-якому регіоні росте достатня кількість овочів, з яких можна приготувати сік.
Найпоширенішими соками є морквяний, томатний, гарбузовий. Окрім них на просторах мережі інтернет є безліч рецептів приготування соку з кабачків, селери, брокколі і інших овочів.

Перевага овочевих соків перед фруктовими полягає в меншій кількості або повній відсутності фруктози, що робить їх особливо корисними для тих, хто страждає на цукровий діабет.

5 корисних овочевих соків

Морквяний сік

Морква – джерело вітамінів А, В, С, К, мікроелементів, серед яких калій, фосфор, залізо і багато інших.
Сік з моркви нормалізує діяльність різних систем організму, особливо корисний для органів зору.

Томатний сік

Який сік найкорисніший для організму

Корисним можна рахувати тільки свіжо вичавлений сік, що не піддавався консервації або іншій обробці.
Завдяки переконливому складу мікроелементів сік з помідорів сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі.

Сік з огірків

Свіжо приготований сік має сечогінну дію, корисний при захворюваннях порожнини рота, гарно впливає на стан нігтів і волосся.
Серед інших мікроелементів в нім присутні кальцій і фосфор.

Буряковий сік

Вживання свіжо приготованого соку з буряка сприяє зниженню артеріального тиску, поліпшенню самопочуття при мігрені, детоксикації організму.

Гарбузовий сік

У соці з гарбуза міститься велика кількість клітковини, яка нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту. Серед інших корисних властивостей соку – зміцнення імунних властивостей організму, детоксикація, боротьба з анемією і інше.

Ягідні і фруктові соки

Популярнішими, особливо серед дітей, залишаються соки, приготовані з фруктів і ягід. Найбільш корисними вважаються ті, що приготовані з фруктів і ягід, що ростуть в рідному регіоні, тобто сік з місцевої вишні буде значно кориснішим за сік з екзотичних фруктів.

Який сік найкорисніший для організму

5 фруктово-ягідних соків, корисних для організму

Гранатовий сік

Саме гранат є одним їх корисних фруктів для будь-якого організму, відповідно і сік також. Такий напій містить велику кількість антиоксидантів. А це головний помічник у боротьбі з різними серцевими захворюваннями.

Сік гранату містить наступні корисні компоненти: магній, залізо, фосфор, натрій і деякі складові вітамінних груп.
Сік допомагає, впоратися з багатьма проблемами зі здоров’ям, особливо корисний при захворюваннях кишечника та кровоносної системи.

Чорничний сік

Сік з чорниці багато фахівців називають найкращим еліксиром для будь-якого організму. Це пояснюється наявністю в його складі найрізноманітніших вітамінів і інших компонентів, які потрібні для здоров’я організму.

Чорничний сік – це знеболення, боротьба із запаленням, проти спазматична дія і закріплююча властивість. Чорниця – незамінна ягода для тих, хто страждає на захворювання очей, порушення зору.

Сік з журавлини

Журавлина багата вітаміном С. З цієї причини, журавлинний сік або морс особливо потрібний в період застудних захворювань. Оскільки є дієвим засобом для стимулювання імунітету. Інші властивості соку – знезаражувальна дія при захворюваннях порожнини рота, лікувальна дія на жіночий організм за наявності гінекологічних проблем.

Апельсиновий сік

Який сік найкорисніший для організму

Сік з соковитого апельсина містить безліч найрізноманітніших вітамінів і найголовніше, це рідкісний варіант вітамін К. Апельсиновий сік надає бадьорість організму, дозволяє позбавитися від шлаків, стимулює імунітет.

Сік з винограду

Який сік найкорисніший для організму

Сік з винограду знижує кількість холестерину в крові, сприяє нормалізації кров’яного тиску при гіпертонії. Вважається навіть, що він є ефективним при боротьбі з раковими захворюваннями.

Вибираючи, який сік приготувати або придбати, варто пам’ятати, що корисним він буде тільки при дотриманні декількох правил:

  1. Вживати можна сік тільки з тих інгредієнтів, на які у людини відсутня алергія.
  2. Будь-який, навіть найкорисніший сік, варто вживати в міру. Необхідно пам’ятати, що вживання соку в необмеженій кількості може завдати шкоди всьому організмові.
  3. Сік, найчастіше, містить більшу кількість корисних речовин, тоді, коли він піддається меншій обробці в процесі приготування.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

35 − = 29