Інші продукти

Гречаний мед – корисні властивості і протипоказання

Сьогодні у продажу є найрізноманітніші види меду. Найкориснішим з них є гречаний – той, який зібраний з квіток гречки. Головна особливість цього виду меду полягає в чистоті продукту, тому його ще називають монофлерним. Терпкий смак, коричневий відтінок і нудотна солодкість – це відмітні ознаки гречаного меду. Його корисні властивості і протипоказання відомі далеко не усім.
Цей сорт меду перевершує багато в чому інші види. В першу чергу, слід зазначити хімічний склад продукту на виході. Гречаний мед має високий вміст заліза, що пояснює його коричневий і темно-червоний відтінок. Також мед збагачений корисними мікроелементами, але найбільше:

  • кальцієм
  • калієм
  • фосфором
  • магнієм
  • міддю.

Крім того, бджолиний продукт містить білки, вітаміни і амінокислоти. Очевидно, що такий склад продукту, характеризує його як цілющий засіб. Гречаний мед корисно пити для профілактики і лікуватися під час авітамінозу, грипу і при інших застудних і запальних процесах в організмі.

Гречаний мед - корисні властивості і протипоказання

Мед з гречки визнаний як легкий діуретик. Відмітна особливість цього сорту меду від інших народних засобів полягає у відсутності роздратування сечостатевої системи. Мед, зібраний з цвітінь гречки, можна вживати при гіпертонії і ниркових захворюваннях. Він корисний для роботи серця і обмінних процесів. Доведено, що мед є натуральною глюкозою, на відміну від цукру. Для людей, що бажають скинути зайву вагу, необхідно змінити цукор на мед.

Відомо, що мед гречаний призначають при цукровому діабеті, зниженому імунітеті, нервозності і стресах. Чай з медом допоможе позбавитися від безсоння, зняти нервову напругу. Основна дія такого бджолиного продукту полягає в активізації захисних функцій організму. Він зміцнює здоров’я людини, підвищує працездатність організму, а також допомагає справлятися зі стресовими ситуаціями і перепадами температур.

Незважаючи на той факт, що гречаний мед є дуже корисним продуктом для життєдіяльності людини в цілому, він має протипоказання до застосування. Не рекомендується вживати його при алергії на продукт і його компоненти зокрема. Він може викликати свербіж, нежить, кропив’янку, розлад кишечника, головні болі і тому подібне. Людям, що страждають на цукровий діабет, вживання гречаного меду має бути дозовано і спостерігатися лікарем.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

÷ 3 = 3