Інші продукти

Виноградний сік: користь і шкода для організму

Навряд чи знайдеться хоч одна людина, яка б не любила виноград. Серед сортів цих ягід знайдеться смак для будь-якого гурмана: солодкий, кислий, терпкий і т. д. Недивно, що сік, що отримується з винограду, також користується популярністю. Окрім приголомшливого смаку, він ще має й корисні властивості. Тому вживаючи його, ви не лише отримаєте гастрономічне задоволення, але ще і оздоровитеся. Детальніше про властивості такого соку читайте в нашій статті.

Сік з винограду – які корисні властивості має

Виноградний сік: користь і шкода для організму

Виноградний сік нерідко можна виявити у складі дієт-меню. Спочатку це може викликати подив, адже виноград – ягода дуже калорійна. Але річ в тім, що сам сік чудово підходить для схуднення: він прискорює обмін речовин, надовго дарує почуття ситості, а відсутність ягідної шкірки гарантує, що ваша дієта не призведе до запорів і інших неприємностей.
Корисні властивості соку полягають в наступному:

  1. Вітаміни і мінерали, що містяться в нім, збагачують і зміцнюють організм, підвищують фізичну і розумову активність, є профілактикою внутрішніх запальних процесів, перешкоджають згубній дії токсинів і алергенів, омолоджують тканини і органи, зміцнюють нервову систему, є природними імуномодуляторами, запобігають анемії, покращують постачання кисню внутрішнім органам.
  2. Незамінний для людей, у яких в крові підвищений рівень холестерину.
  3. Допомагає нормальному функціонуванню серця, упорядковує артеріальний тиск.
  4. Після активної діяльності сік зі світлих сортів винограду дозволяє швидко відновити сили і енергію, а тому рекомендований до вживання після зайняття в спортзалі.
  5. При захворюванні дихальних шляхів сік допоможе швидше вивести мокротиння з бронхів і легенів.
  6. Виноградний сік позитивно впливає на зовнішній вигляд волосся, нігтів і шкіри.

Шкода, якої може заподіяти виноградний сік

На жаль, у кожного, навіть самого корисного продукту є і побічні ефекти:

  • Сік винограду в комбінації з іншими продуктами може спровокувати розлад шлунку, викликати відчуття важкості і здуття живота. Тому пийте його між основними прийомами їжі;
  • Лікарі не рекомендують цей продукт людям, що мають зайву вагу, а також у яких виявлений ряд захворювань (детальну консультацію краще отримати у лікаря);
  • Велика кількість цукру в складі негативно позначається на стані зубної емалі. Щоб уникнути неприємних наслідків, після вживання соку прополощіть рот водою;

Алергічні реакції. Виноград не відноситься до сильних алергенів, але неадекватно відреагувати організм може на будь-який продукт, тому, якщо ви помітили погіршення стану після вживання соку, приберіть його з раціону.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *