Фрукти

Як правильно вибрати грейпфрут?

Грейпфрут – екзотичний фрукт, що відрізняється злегка гіркуватим смаком та особливими корисними властивостями. Його відмітним нюансом, вважається саме незвичайний після смак, що відрізняється від апельсинів, мандаринів та інших цитрусових плодів. Правильний вибір грейпфрута – важливий чинник, який може назавжди змінити думку про цей фрукт.

Як правильно вибрати грейпфрут?

Основні види грейпфрутів

Традиційно грейпфрути підрозділяють на три основні категорії. Сортів цього фрукта існує багато, але принцип вибору плодів для споживання практично завжди здійснюється за одним принципом.
Основні види грейпфрута:

 • червоний (найсолодший різновид, відрізняється максимальною кількістю антиоксидантів у своєму складі);
 • жовтий (має кисло-солодкий смак);
 • помаранчевий (найкисліший різновид, з гіркуватим після смаком).

Як визначити міру зрілості грейпфрута?

Стиглий грейпфрут можна визначити по наявності декількох чинників. Пружність – одна з головних ознак дозрілого плоду. Для порівняння ваги можна узяти декілька плодів і, тримаючи їх в руках, віддати перевагу тому, який важчий. Цей показник, також свідчить про зрілість фрукта. Далі необхідно уважно оглянути плід.
Ознаки стиглого грейпфрута:

 • наявність приємного та насиченого аромату, який можна відчути навіть через шкірку;
 • зморшок, рубців та інших дефектів на поверхні шкірки бути не повинно (виключенням вважаються сліди від гілок, що з’явилися в результаті природного зростання фрукта);
 • стиглі грейпфрути мають помаранчеве, рожеве або жовте забарвлення шкірки;
 • червоні або червонясті плями на шкірці вважаються своєрідним показником міри солодкості грейпфрута (чим більше плям такого відтінку, тим солодше буде фрукт);
 • темні, найчастіше коричневі плями на шкірці є сигналом того, що фрукт починає псуватися.

Деякі вважають за краще купувати фрукти із зіпсованими ділянками. З одного боку, такі плоди дешевші, з іншого – відбувається керівництво помилковою думкою, що такі грейпфрути досягли максимальної зрілості та обов’язково будуть солодкими і соковитими. Така точка зору помилкова. У місці, де починає розвиватися гнилизна, скупчується величезна кількість токсинів та шкідливих мікроорганізмів. Якщо зрізувати зіпсовану ділянку м’якуша, то від цих елементів позбавитися не вийде.
Споживання грейпфрутів на межі загнивання завдає істотної шкоди організму, тому купувати їх не можна ні в якому разі.
Розмір грейпфрута – ще один важливий нюанс, який потрібно враховувати при його виборі. Чим більше плід, тим більша вірогідність його соковитості та солодкості. Червоні фрукти відрізняються м’якшим смаком.

Товщину шкірки грейпфрута можна визначити також за його розміром та вагою. У невеликих і порівняно легких плодів м’якуша буде менше, а шкірка товща. Чим більше фрукт, тим тонше його шкірка і солодше м’якуш.
Яскравість відтінку шкірки – показник стиглості фрукта. Чим насиченіший колір, тим більше вірогідності купівлі дозрілого грейпфрута. У домашніх умовах плоди не дозрівають.

Які грейпфрути купувати не слід?

Окрім якостей, які повинен мати грейпфрут, при його купівлі, слід звернути увагу і на чинники, які повинні стати сигналом для відмови від придбання фруктів. Одним з головних нюансів вважається наявність блиску шкірки. Багатьом така властивість може здатися ознакою стиглості та чистоти, але насправді це є показником обробки спеціальними складами для збільшення терміну його зберігання. Унаслідок такої особливості, при очищенні фрукта потрібно позбавлятися не лише від шкірки, але і плівки.

Саме ці частини плоду максимально вбирають усі хімікати та склади для обробки.
Не можна споживати грейпфрути з наступними ознаками:

 • механічні ушкодження на шкірці;
 • неприродний блиск шкірки;
 • відсутність аромату;
 • наявність ознак загнивання.

Для того, щоб грейпфрут мав корисні властивості і традиційні смакові якості, його потрібно вибирати правильно. Інакше, враження про фрукт буде зіпсовано гірким або кислим смаком, а користі організму він не принесе.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

39 − 38 =