Фрукти

Як правильно вибрати хурму?

Час дозрівання хурми – листопад, грудень Зібрана, вона здатна ще тривалий час лежати, не втрачаючи корисних властивостей. Тому основний термін її споживання – зимові місяці. Цінність хурми визначається в першу чергу високим вмістом в ній вітаміну A, бета-каротину, кальцію, магнію, заліза, харчових волокон. Багато в ній інших вітамінів та мінеральних речовин.

Як правильно вибрати хурму?

Вибираємо стиглу хурму

  • Колір дозрілих фруктів насичений, червоно-помаранчевий. Світло-оранжеве забарвлення сигналізує про те, що плід ще не дозрів.
  • Шкірка у “правильної” хурми гладка і тонка, злегка просвічує, надаючи їй бурштинового вигляду.
  • Поверхня шкірки у солодкої хурми, як правило, покрита невеликою кількістю тонких коричневих сухих смужок. А ось темні округлі плямочки – ознака початку псування.
  • Пружність плоду – ще одна важлива ознака. Абсолютно твердий – не дозрів. Занадто м’який – перезрів, такий фрукт буде дуже смачним, але зберігатися він не може. Різновид Корольок, має щільнішу консистенцію, ніж інші сорти.
  • Навколоплідне листя у дозрілих плодів темні та сухі.
  • Заглянемо під листочки. Основа у зрілих плодів має коричневий відтінок, а у незрілих та терпких – яскраво-помаранчевий колір.
  • Повністю суха плодоніжка свідчить про те, що хурму знімали з дерева такою, що вже повністю достигла. Якщо плодоніжка виглядає не зовсім сухою, то плід був зібраний недозрілим і дозрівав вже потім. Така хурма буде солодкою і практично не терпкою, але менш ароматною.

Форма плодів у різних сортів хурми буває від циліндричної, до плескатої. Проте, найбільш смачними вважаються сорти округлої форми.

Якщо ж ви купили хурму, яка ще не зовсім дозріла, можна прибрати терпкість з плодів, поклавши їх на декілька днів в теплому затіненому місці. Добре дозріває хурма, яку поклали в пакет з яблуками або бананами, які прискорять дозрівання. Найшвидший спосіб видалення терпкості – декілька годин в морозильній камері холодильника.

Відео

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *