Фрукти

Де і як правильно зберігати ананас в домашніх умовах?

Ананаси належать до категорії тропічних фруктів, не схильних до тривалого зберігання і сприйнятливі до перепадів температур. Для збереження свіжості фрукта використовують холодильник, де ананаси розміщують в спеціальному відсіку, призначеному для зберігання цієї категорії продуктів.

Де і як правильно зберігати ананас в домашніх умовах

Способи зберігання ананаса:

  • кімнатні умови;
  • охолодження в холодильнику;
  • заморожування.

Зберігати ананас в холодильнику, використовуючи харчову плівку, не рекомендується. Краще упаковувати фрукти в паперові пакети. Такий метод продовжить термін зберігання ананаса та збереже його смакові властивості. Заморожений фрукт добре зберігається, але насичений смак при цьому втрачається. Ананас обов’язково повинен отримувати достатню кількість кисню, тому спосіб зберігання в контейнерах або інших закритих місткостях, також для нього не підходить.

Якщо ананас зберігається з іншими фруктами, то необхідно проконтролювати міру зрілості усіх плодів. Поряд з перезрілими фруктами ананас швидко зіпсується, а поруч з недозрілими плодами довше залишиться свіжим. Якщо фрукт знаходиться в тісному контакті із зіпсованими плодами, то бактерії викличуть стрімку появу гнилизни та плісняви на ананасі.

Цілий ананас не можна зберігати під променями сонця. Шкірка від тепла швидко засохне, а результатом стане гниття плоду або значне зниження соковитості. При зберіганні ананаса, можна використовувати щільні пакети, заздалегідь з проколеними отворами. Таким чином, можна зберегти необхідну вологість повітря та створити оптимальні умови зберігання фрукта.

Скільки може зберігатися ананас?

У холодильнику максимальний термін зберігання ананасів складає приблизно 12 днів. Особливу роль, в даному випадку є створення необхідного температурного режиму – від 7 до 8 градусів. Такий показник, мається на увазі в холодильнику для зон, призначених для зберігання овочів або фруктів. При більш високій температурі ананас перезріє, а при меншій – зіпсується.

При кімнатній температурі ананас можна зберігати не більше двох днів. Після закінчення цього терміну, фрукт потрібно спожити в їжу. Інакше ананас втратить свої смакові властивості і не виключений факт початку псування. Визначити міру зрілості ананаса можна по запаху. Якщо в ароматі сталі помітні сторонні запахи (гнилизна, пліснява, вогкість), то фрукт вже почав псуватися.

Термін зберігання ананаса залежить від того, знаходиться фрукт в цілому або нарізаному вигляді. Очищений ананас зберігає свіжість впродовж декількох днів. Зберігати його потрібно тільки в холодильнику. При кімнатній температурі фрукт швидко завітрюватиметься і стане менш соковитим.

Недозрілий ананас можна зберігати при кімнатній температурі, але не більше 3 днів. У холодильнику фрукт не дозріває, а тривале його зберігання в кімнатних умовах, стане причиною перезрівання та подальшої появи ознак гниття.

Заморожений ананас при температурі нижче 0 градусів, може зберігатися впродовж трьох місяців. Перед заморожуванням фрукт нарізують невеликими шматочками і фасують в поліетиленові пакети. Шкірку при цьому можна залишити або видалити. При заморожуванні смакові якості ананаса не втрачаються, а при температурі від 0 до 6 градусів смак стає менш насиченим.

Якщо при купівлі ананаса відомо, що найближчими днями він не буде спожитий в їжу, то купувати краще недозрілі плоди. Так можна продовжити термін зберігання і не турбуватися за збереження смакових якостей.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

÷ 1 = 2