Фрукти

Користь та шкода чорної смородини для здоров’я

Сучасна людина має нестачу вітамінів, що особливо помітно в холодну пору року. Дефіцит виникає через цілий ряд чинників: надмірні навантаження на роботі і відсутність правильного збалансованого харчування, проблеми з травленням, відсутність нормального відпочинку.

Користь та шкода чорної смородини для здоров'я

Усе це приводить до авітамінозу і позначається на стані здоров’я: це і стан хронічної втоми, і часті простудні захворювання, підвищена ламкість нігтів та волосся, а також ще безліч неприємних симптомів. Це доставляє будь-якій людині масу проблем.

Але що робити, якщо з тих або інших причин не хочеться або немає можливості придбати аптечні полівітамінні препарати або принципово хочеться натуральних засобів? У такому разі необхідно звернути увагу, на продукти з максимально широким спектром вмістом вітамінів та мікроелементів, одним з ідеальних варіантів, що відповідають усім критеріям, є чорна смородина.

Користь та шкода чорної смородини для здоров'я

Свіжі ягідки, листочки і смородинове варення

Про користь цієї темношкірої ягоди було відомо ще в одинадцятому столітті – на Русі її вирощували як культурну рослину в новгородських і псковських монастирях. Ця смачна і корисна ягода, як би банально це не звучало, є справжньою скарбницею корисних речовин. У чорній смородині величезна різноманітність компонентів, незамінних для нормального функціонування усіх органів і систем тіла людини. Ягідки містять такі речовини:

  • вітамін Р;
  • вітамін А;
  • вітамін С;
  • вітаміни групи В;
  • пектини;
  • ефірні олії;
  • фосфорну кислоту;
  • солі калію;
  • залізо.

Листя рослин які також можна використовувати, як в медичних цілях, так і в кулінарних, містить сіру, мідь, марганець, магній, фітонциди. Усього лише двадцять ягід на добу – і ви забезпечені добовою нормою вітаміну С. Крім того, листя багате дубильними речовинами. Чорна ягода профілактика онкологічних захворювань, хвороб серцево-судинної системи, підтримує розумові здібності, посилюючи мозковий кровообіг, у літніх людей. Рослина допомагає боротися з цукровим діабетом і зберегти гостроту зору. Листя смородини застосовується при комплексному лікуванні печінки, нирок та органів дихання.

Можна їсти ягоди в якості профілактичного засобу, адже вони ефективно підвищують стійкість організму інфекціям, особливо в період міжсезоння, а крім того, відмінно допомагають відновлюватися після перенесених операцій.

За наявності шкірних захворювань можна рекомендувати безпечні ванни з відваром листя смородини, вони знімуть висипання. Втирання ягідного м’якуша в нігті допоможе стати міцними, позбавить від ламкості, а якщо сік смородини нанести на шкіру обличчя, то воно виглядатиме свіжіше, а веснянки посвітлішають.

Користь та шкода чорної смородини для здоров'я

Варення з чорної смородини: користь та шкода продукту полягають у високих концентраціях усіх перерахованих раніше речовин, а також в тому, що для його приготування потрібно велику кількість цукру. Досить добре зберігається вітамін С у варенні, він стимулює імунітет і в той же час, здатний допомогти впоратися з розладами кишечника. В період лікування інфекційної патології, вживання смородинового варення посилює дію антибіотиків, особливо це помітно при боротьбі з простудними захворюваннями.

Під забороною

Як не дивно, мінуси у ягід та варення з чорної смородини теж є. В першу чергу, вітамін С. Надлишок цієї речовини може приводити до ушкодження ниркових каналів. Тому навіть під час ГРВІ не варто надмірно вживати варення, інакше окрім нежиті, виникає ризик отримати ще і проблемами з нирками. Ще один негативний чинник варення з чорної смородини полягає в рецептурі – для того, щоб джем добре зберігся в нього слід додавати велику кількість цукру.

Користь та шкода чорної смородини для здоров'я

Висновок – таке варення відносно протипоказано хворим на діабет, а також людям, що страждають ожирінням. Цим категоріям хворих від смородинового варення краще відмовитися, а за наявності деяких інших захворювань, чорна смородина взагалі може виявитися під забороною. Так її не можна вживати при тромбофлебіті, високій кислотності, гастриті і виразці в період загострень.

Свіжий смородиновий сік не можна пити після перенесеного інсульту або інфаркту, а занадто часте вживання продукту, може викликати алергічну реакцію, особливо це стосується дітей. Смородинові соки і морси, також не варто пити вагітним.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

76 ÷ 38 =