М'ясо

У чому користь і шкода сала для організму людини?

Сало вважається українським національним продуктом, але насправді це не зовсім так. Його вживають у багатьох країнах світу, таких як Німеччина, Польща, Чехія, Білорусь, Словаччина, Угорщина, Росія. І це не дивно, адже, попри те, що сало – це жир воно також і позитивно впливає на здоров’я людини. Але й це ще не все, сало – смачна страва, яка можна поєднуватись з будь-якими продуктами, а також готувати з урахуванням різноманітних рецептів.

У чому користь і шкода сала для організму людини

Але щоб точно розуміти, що за продукт, треба розібратися в його позитивних негативних діях на організм.

У чому користь і шкода сала для організму людини

Користь від сала!

Хоча, сало – це калорійний продукт, близько 700 кал на 100 грам, воно дуже благотворно впливає на організм людини, якщо вживати його в міру. З цієї причини не варто вважати, що в процесі схуднення, цього продукту взагалі не повинно бути в раціоні. Це не так, якщо знати міру, то навпаки його вживання потрібне. Особливо корисний цей продукт, якщо їсти його зранку, у такому разі воно зарядить організм енергією на ввесь день. З тієї ж причини 10-20 грам сала перед тренуванням стане не зайвим і для спортсмена.

Крім того, з’їдене в цей час доби сало сприятиме відходженню жовчі, яка накопичилася за ніч. А це позитивно позначається на усьому організмі в цілому.

Сало хоч і жир, але воно має властивість виводити з організму холестерин і важкі метали. Тому ті, хто по роботі вимушені контактувати з радіоактивними речовинами обов’язково повинні включити невелику кількість сала у свій раціон. Тим більше сьогодні такий продукт можна готувати смачно.

Ці властивості роблять його хорошим захисником імунітету людини. Особливо це важливо в зимовий період, коли організму так бракує вітамінів. В нім містяться такі вітаміни, як А, D, E. Останній, як відомо, один з кращих антиоксидантів, а, означає, допомагає боротися з раковими захворюваннями. Вітаміни А і D беруть участь в мінералізації зубів і кісток, зберігають здоров’я нервової системи, бережуть зір і шкіру. Все це говорить про те, що сало несе велику користь для всього організму.

Недаремно існує традиція вживати сало з алкогольними напоями. Все тому, що сало обволікає стінки шлунку, і таким чином, зменшує дію алкогольних напоїв на організм. Так само не варто забувати, що сало, це запас енергії, з’ївши невеликий його шматочок, кожен заряджається енергією на ввесь день. Тому, якщо треба провести активну роботу з фізичним навантаженням, то шматочок сала з хлібом, дасть великий запас сил на ввесь процес.

Також доведено, що сало позитивно позначається на мозковій діяльності, тому якщо треба попрацювати головою, то нехай шматочок сала обов’язково увійде до раціону.

Дефіцит селену, який в значній кількості міститься в салі, може привести до захворювань щитовидної залози, дефіциту йоду, зниження апетиту, анемії і багатьох інших проблем. Але щоб цього не допустити вистачає, з’їдати близько 20 грам сала на день. При цьому треба вміти вибирати шматочок сала!

Як вибрати сало?

Отже, якщо є бажання отримати від сала користь, то доведеться навчитися його вибирати. Найголовніше: краще
купувати свіже сало і після, самостійно його солити. Не варто купувати копчені шматочки, тому, що в них точно немає користі. Щоб зрозуміти, що перед вами хороше сало треба:

  • Перше – це наявність мітки з ветеринарної станції на салі. Якщо вона є, то можна далі розглядати вподобаний шматочок.
  • Використовуючи ніж у продавця, просто поскребіть по шкірці, якщо вона пружинить, то порося сиділо голодним, і вам складно буде жувати таке сало. Якщо ж на ножі залишається жир, то харчувалася така тварина кукурудзою, таке сало буде занадто маслянистим. Хороше сало має бути невеликими крупинками.
  • Запах, це важливий показник, ніяких ароматів, просто чистий запах, як і у м’яса.
  • Але багато продавців можуть обробляти шматочки сала димом, при цьому видаючи старе за свіже. У такому випадку, подивіться на зріз, він має бути чистим і білим.
  • Часто багато хто говорить, що обробка йшла соломою, це легко перевірити, також за допомогою ножа поскребіть по шматку, якщо це так, то шар темний шар обдиратиметься і за ним з’явиться світлий.

У чому користь і шкода сала для організму людини

Усе це – найпростіші рекомендації, які допоможуть вибрати потрібний шматок і не дозволять помилитися. Тепер потрібно зрозуміти, в чому шкода від сала.

Шкода сала

Основна шкода цього продукту полягає в його калорійності, тому користь і шкода сала для організму залежить від кількості. Якщо вживати його в міру, то про шкідливу дію можна не турбуватися.

Але все-таки необхідно обмежувати сало людям, що страждають захворюваннями печінки. А також з проблемами серця і судин.
Важливо пам’ятати, що сало не має бути насиченого рожевого кольору. Адже це означає, що під час оброблення кров не була заздалегідь спущена, і воно може бути заражене паразитами.

Сало – це прекрасний натуральний продукт, який при правильному вживанні не здатний зашкодити організму людину.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 × 1 =