Інші продукти

Користь і шкода шоколаду для організму

Шоколад – найпопулярніший десерт у світі. Його вживають як в чистому вигляді, так і в якості різноманітних начинок, прикрас. Хоч це і солодощі, але все ж таки він корисний для організму. Головне, вибрати якісний продукт. Найкориснішим вважається гіркий, чорний вид, адже в нім міститься менше цукру, а, це означає, що він менш калорійний.

Користь шоколаду

Користь і шкода шоколаду для організму

Він містить багато білку і відмінно вгамовує голод, підвищує працездатність мозку за рахунок вмісту кофеїну. Недаремно, адже вважається, що перед важливим іспитом необхідно з’їсти шматочок шоколаду.

Він містить такі цінні речовини, як флавоноїди. Їх користь полягає в тому, що вони очищують судини від холестерину. Тому шоколад – відмінний продукт для підтримки здоров’я серцево-судинної системи.

Шоколад, як і будь-яка інша солодкість – відмінний антидепресант. Тому ті люди, чия діяльність пов’язана з постійними стресами, повинні з’їдати трохи чорного шоколаду в день.

Какао-боби, які є основним інгредієнтом шоколаду, – потужні антиоксиданти. Тому цей десерт омолоджує клітини організму, зміцнює імунітет і нейтралізує вільні радикали, таким чином, попереджуючи виникнення онкологічних захворювань.
Він також має властивість підвищувати кров’яний тиск, що корисно для людей, які страждають гіпотонією.

Часто застосовують його в якості косметичного засобу у вигляді обгортання. Адже вважається, що він має властивість розщеплювати жири.

Шкода шоколаду

Які б там не були, корисні його властивості, але це все-таки десерт і тому він досить калорійний. Людям, що страждають від зайвої ваги, і особливо з цукровим діабетом необхідно скоротити його споживання до мінімуму. А краще, взагалі, відмовитися і віддати перевагу спеціальним солодощам для діабетиків.

Шоколад часта причина алергії, особливо у дітей. Вживання цього десерту без міри може спровокувати появу висипань на шкірі. Зуби також не скажуть спасибі за поїдання цієї солодощі.

Як видно, користь і шкода шоколаду для організму залежать від його кількості. Якщо не перестаратися, то ці смачні ласощі, крім того, що принесуть задоволення ще і здатні принести невелику користь. А ось якщо їсти його без міри, то можуть виникнути проблеми зі здоров’ям. Крім того, усі корисні властивості цього десерту краще всього розкриваються в чорному, гіркому виді. При купівлі обов’язково треба дивитися на склад, де кількість какао-олії повинна бути досить високою, саме такий продукт і можна назвати справжнім шоколадом.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *