Крупи

Користь та шкода мюслів: склад, харчова цінність, калорійність

Мюслі є комплексним продуктом з цілісних злаків, який рекомендується приймати на сніданок, щоб отримати енергію та подарувати собі заряд уранішньої бадьорості. Цей продукт вже давно увійшов у масовий вжиток і припав до душі багатьом за швидке та просте приготування, а також відмінний смак.
З одного боку нам стверджують, що мюслі допомагають при лікуванні великої кількості захворювань і хороші для тих, хто хоче схуднути, проте учені затверджують те, що на прилавках магазинів продаються злаки далеко не тієї якості, якої ми чекаємо. Така яка користь та шкода мюлів, для нашого організму? Про це по порядку.

Користь та шкода мюслів: склад, харчова цінність, калорійність

Користь мюслів

Регулярне вживання мюслів допоможе вашому організму стабілізувати функціонування деяких внутрішніх органів та поліпшити загальне самопочуття.

 • Мюслі, насичені харчовими волокнами і клітковиною, нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту. Завдяки цьому комплексу із злаків та інших поживних компонентів можна поліпшити стан і роботу кишечника, скорочення його стінок. Окрім того, мюслі сприяють виведенню з організму шлаків, шкідливого холестерину, токсинів, солей важких металів і радіонуклеїдів, які шкодять нашому здоров’ю. Завдяки клітковині нормалізуються процеси обміну речовин, нейтралізуються закрепи.
 • Багаті різними вітамінами, що благотворно впливають на багато систем і процеси в організмі. Завдяки вітаміну A мюслі зміцнюють ендокринну та імунну систему, зуби, кістки. Так само боряться з захворюваннями очей. Вітамін B, ще відомий як вітамін спокою, забезпечує хорошу роботу нервової системи та позбавляє від стресів. Вітамін E в мюслях виступає як природний антиоксидант, за допомогою якого можна продовжити свою молодість, через уповільнення процесів старіння в організмі.
 • За допомогою складних вуглеводів попереджають розвиток злоякісних пухлин в кишечнику, багатьох онкологічних захворювань. Це повільні вуглеводи, оскільки вони довго засвоюються організмом, завдяки чому не спостерігаються різкі зміни рівня глюкози, людина довше почуває себе ситою, що сприяє меншому споживанню калорій за добу.
 • Швидко насичують організм енергією на увесь день, що дозволяє людині бути активною. Такі властивості мюслів мають завдяки швидким вуглеводам, які є простим цукром.
 • Допомагають позбавитися від зайвої ваги. Як вже було сказано, мюслі притуплюють апетит, тому за день можна споживати значно менше калорій. Проте, досить калорійні (450 ккал на 100 г), тому, вживаючи їх, позбавитися від зайвої ваги буде складніше. Для цього потрібно купувати спрощені склади, що містять в собі сушені фрукти без додавання смажених горіхів, сиропів та глазурі.

Тільки натуральні мюслі мають такі корисні властивості, як:

 • Лікування та профілактика серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, остеопорозу і цукрового діабету (у разі відсутності цукру в складі);
 • Уповільнюють процеси старіння організму;
 • Зміцнюють імунітет;
 • Зміцнюють та покращують стан нігтів, шкіри і волосся;
 • Стабілізують процеси обміну речовин.

Шкода від мюслів

Тільки справжні мюслі можуть благотворно впливати на організм, але в магазинах, знайти подібні продукти, в які б не додавалися різні хімічні речовини, досить важко. Велику частину комплексного продукту, що продається, взагалі ніяк не можна приписати до здорової їжі, а навпаки, можна віднести до шкідливої їжі. Як же мюслі можуть негативно вплинути на здоров’я людини?

 • Мюслі з підсолоджувачами і цукром заборонено вживати людям, що страждають цукровим діабетом, зайвою вагою та кардіологічними захворюваннями;
 • Якщо до складу мюслів входять екзотичні фрукти, то ними не варто зловживати дітям. Цей продукт небезпечний отруєнням та алергічними реакціями з тієї простої причини, що виробники додають у фрукти консерванти для того, щоб збільшити термін їх зберігання;
 • Не рекомендовано додавати в свій раціон мюслі гіпертонікам через великий вміст солі, що може порушити водно-сольовий баланс не лише у хворих, але і у здорових людей;
 • Мюслі, що містять у своєму складі обсмажені горіхи, здатні посилити ситуацію у разі захворювання шлунку або печінки.

Для мінімізації шкоди мюслями їх необхідно вживати в помірних кількостях і не кожного ранку. Загалом користь мюслів куди значніша, просто при купівлі треба звертати увагу на їх склад.

Відео про користь і шкоду мюслів

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + = 21