Інші продукти

Користь та шкода кукурудзяної олії для організму людини

У наших краях кукурудзяна олія не користується такою популярністю, як, наприклад соняшникова або вершкова. Проте, це дуже цінний та поживний продукт, який набагато корисніший за ті олії, якими ми звикли користуватися. Кукурудзяною олією можна заправляти салати, використовувати для смаження, а її корисні властивості застосовуються в народній медицині і косметології.
Олія, що виготовляється з насіння кукурудзи, відноситься до кращих сортів рослинних олій. Не багато хто знає про користь і шкоду кукурудзяної олії, тому варто поговорити про цей продукт детальніше і, можливо, ви визнаєте доцільнішим замінити нею соняшникову олію.

Користь та шкода кукурудзяної олії для організму людини

Користь кукурудзяної олії

  • При нагріванні не утворює канцерогенів, не пригорає і не піниться. Тому кукурудзяна олія куди ідеальніше підходить для смаження, приготування у фритюрі або тушкування.
  • Нейтралізує ризики утворення тромбів та атеросклерозу. Це можливо завдяки тому, що у складі кукурудзяної олії є лецитин, що складається з ненасичених жирних кислот, які знижують рівень шкідливого холестерину в крові та попереджають атеросклероз. Крім того, ненасичені жирні кислоти допомагають протистояти дії інфекційних вірусів.
  • Це дієтичний продукт, який легко засвоюється нашим організмом. Завдяки великій кількості корисних властивостей кукурудзяна олія – це важливий інгредієнт, з якого роблять випічку, майонез, соуси і навіть дитяче харчування та різні дієтичні продукти. Ця рослинна олія покращує обмінні процеси в організмі, стимулює роботу кишечника, печінки і має хороший жовчогінний ефект.
  • Покращує стан шкіри і волосся. Кукурудзяна олія у великій кількості містить вітаміни A, E, F, ненасичені жирні кислоти, лінолеву кислоту і лецитин, які чудово підходять для косметичних засобів. Кожен з цих компонентів виконує свої косметичні функції, такі як регенерація шкіри, її підживлення, зволоження і пом’якшення, поліпшення кольору обличчя, а також зміцнення волосся. Окрім усього іншого олія з кукурудзяного насіння допомагає зняти подразнення і шорсткість шкіри.
  • Уповільнює процеси старіння організму та покращує здібності жінок до зачаття. Завдяки насиченості вітаміном E, який є потужним антиоксидантом, вживання кукурудзяної олії допомагає перешкоджати ушкодженню клітин від вільних радикалів. Крім того, вітамін E покращує стан статевих залоз, сприяє жінкам в розмноженні і виношуванні здорового плоду – саме тому кукурудзяна олія рекомендована майбутнім матерям. Вітаміну E в кукурудзяній олії міститься в 2 рази більше, ніж в оливковій та соняшниковій.

Шкода від кукурудзяної олії

Колосальної шкоди кукурудзяна олія на людське здоров’я не має. В окремих випадках буває індивідуальна непереносимість на рослинні продукти або кукурудзяні зерна. Проте, кукурудзяна олія може виявитися шкідливою, якщо її вживати неправильно.

  • У кукурудзяній олії міститься дуже велика кількість Омега- 6, яка збільшує в’язкість та здатність згущуватися крові, і малу кількість Омега- 3. Із-за надлишку Омега- 6 є ризик піддатися утворенню тромбів, що у результаті відгукнеться інфарктом або інсультом.
  • Надмірне споживання кукурудзяної олії при недоліку Омега- 3 шкодить імунній системі. Це призводить до алергічних реакцій і запалень. Тому кукурудзяну олію необхідно вживати помірно, а разом з нею вживати продукти, які багаті компонентом Омега- 3.

Користь кукурудзяної олії дуже велика – цей продукт набагато кращий за ту ж соняшникову олію, до якої ми усі так звикли. Крім того, шкоди кукурудзяна олія практично не завдає. Найголовніше – це її правильне вживання, і тоді ви значно поліпшите своє здоров’я, додаючи в їжу саме цю олію.

Відео про користь та шкоду кукурудзяної олії

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

48 − 40 =