Інші продукти

У чому користь і шкода яєчного жовтка для людини

Жовток курячих яєць незаслужено вважається шкідливим і частенько від нього намагаються позбавитися при приготуванні страв з яєць. Але не варто поспішати це робити, адже в нім міститися безліч різних вітамінів і мікроелементів, які здатні принести чималу користь організму людини.

Користь яєчного жовтка

Найбільше в нім міститься такої речовини, як фолацин або фолієва кислота. Про користь цієї речовини для вагітних жінок, напевно, чули всі, адже він допомагає зменшити вірогідність виникнення дефектів нервової трубки плоду. На додаток до цього, він корисний при розладах нервової системи, стресах, захворюваннях травного тракту і печінки.

Містить він і вітамін В12, дефіцит якого може бути однією з причин анемії. Також цей вітамін допомагає боротися з депресіями.

У чому користь і шкода яєчного жовтка для людини

У яєчному жовтку міститися і такі життєво необхідні вітаміни, як А, Е і D. Вони відповідають за нормальне функціонування зору, мінералізацію кісток, мають антиоксидантну дію, корисні для серця і судин.

Крім всього іншого, у кількості 50 мгк на 100 грам в нім міститься – біотваней. Ця речовина відіграє дуже важливу роль у збереження здоров’я людини. Оскільки його дефіцит призводить до сонливості, пригнічення, анемії, слабкості м’язів, нудоті, погіршенню стану шкіри, нігтів і волосся.

Рибофлавін і ніацин також містяться в яєчному жовтку, вони потрібні для підтримки краси і здоров’я шкіри, нормалізації функцій щитовидної залози і, загалом, для нормального функціонування всіх систем людського організму. На додаток до цього, він містить незамінні амінокислоти, які, поза сумнівом, приносять користь організму людини.

Шкода яєчного жовтка

Про шкоду яєчного жовтка начувся багато хто. Передусім, його намагаються не споживати через вміст в нім великої кількості холестерину. Доля правди в цьому є, дійсно, при підвищеному вмісті холестерину в крові вживати яєчний жовток не рекомендується.

Але існує думка, що вміст так званого «поганого» холестерину при вживанні цього продукту лише знизитися. В будь-якому випадку приймаючи в їжу продукти, які навіть теоретично можуть завдати шкоди здоров’ю необхідно після консультації з лікарем. Що стосується здорових людей, то усім треба знати міру і тоді цей продукт принесе організму тільки користь.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 11 = 19