Інші продукти

Користь і шкода цільнозернового хлібу

Хліб – “усьому голова”. Не даремно такий вислів вкоренився у свідомості людей, адже дійсно, здавна хліб був іноді єдиним засобом харчування у багатьох селянських сім’ях. “Ой, як підрум’янився, та як підсмажився”! – вимовляли ще наші прабабусі, дістаючи з печі красивий, теплий, із золотистою скориночкою коровай, від якого пахло затишком, теплотою сімейного вогнища. І дійсно, від таких слів слинки котяться, і хочеться приготувати свіжий хлібчик самому.
В усі часи на чорний і сірий хліб вішали клеймо “їжі бідняків”. Тоді як білим, пухнастим хлібом могла ласувата лише буржуазія, тобто вихідці з багатих сімей. За часів Царської Росії хлібом з висівками годували солдатів, оскільки вважали такий хліб хлібом “неблагородної породи”. Проте абсолютно даремно.

Користь і шкода цільнозернового хлібу

Пізніше з’ясувалося, що хліб з висівками містить в собі масу цінних речовин, дарує відчуття ситості надовго. А цільнозерновий хліб по користі не поступається білому хлібові, і навіть перевершує його. Якщо ви – прибічник здорового способу життя і ще не знаєте, в чому полягає позитивний вплив цільнозернового хлібу на організм, то пора б вже взятися за розум. Чим більше знаєш – тим краще.

Користь і шкода цільнозернового хлібу

Доведено, що хліб, приготований з “неблагородних” сортів борошна є лідером серед інших хлібобулочних виробів, оскільки здійснює лікувальний, оздоровлюючий ефект. Цільнозерновой хліб збагачений грубими волокнами, тому при його вживанні покращується перистальтика кишечника.

Цей вид випічки найбільш корисний для підтримки в робочому стані травної системи, завдяки клітковині, що міститься в ній. Продукт рекомендований хворим на цукровий діабет, атеросклероз, людям порушеннями обміну речовин. Висівки вбирають в себе токсини, алергени, хліб корисний при жовчнокам’яній хворобі, ожирінні, хворобливості нирок і печінки. Терапевтичний ефект продукту помітний, якщо в нім міститься не менше 30 висівок.

Хліб з висівками протипоказаний при коліті, загостренні захворювань кишечника і шлунку, його не треба давати маленьким дітям.

Хліб людина навчилася готувати в дуже давні часи, перші перепічки мало нагадували нинішні, м’які і пишні, вони були щільні і важкі, швидко засихали. Пізніше крупу навчилися молоти, додавати різних наповнювачів. Древні римляни, естети свого часу в області кулінарії, вже розділяли хліб на вищий, середній і нижчий сорти.

Хлібні вироби з цілісного зерна відрізняються від звичайного і звичного продукту зовнішнім виглядом і технологією приготування. Вони неоднорідні у розрізі, містять тверді включення. Частіше ввесь такий продукт не містить дріжджів, готується з борошна, яке змелене все, без відходів, зі спеціальними заквасками: зерновими, хмельовими або кисломолочними. Такий хліб не черствішає, довго зберігається.

У чому користь і шкода цільнозернового хліба?

Він містить велику кількість активних речовин, таких, як вітамін Е, мікроелементи, ферменти, органічні кислоти. Особливо корисний продукт з пророщених зерен. Випічка багата харчовими волокнами, які буквально розбухають в кишечнику і втягують в себе шлаки, така “щітка” діє безвідмовно, стимулює перистальтику. Люди, що регулярно вживають цей продукт, не знають, що таке запори.

Шкода або, точніше кажучи, відсутність користі, полягає в тому, що продукт з цією назвою на етикетці може виявитися звичайною випічкою з додаванням різного насіння. Такий хліб навряд чи зробить той ефект, який від нього чекає покупець. Також не рекомендується вживати цільнозерновой хліб людям, що страждають спайками кишечника, в період загострення гастритів, пов’язаних з підвищенням кислотності, ентеритах, холециститах, панкреатиті.

Чи корисний хліб з висівками і чим?

Хліб з висівками позиціонує себе тільки з хорошого боку. Такий хліб неодмінно стане “улюбленчиком” на вашому столі, і ви проситимете ще шматочок. А ще хліб з висівками – це клад цілого комплексу вітамінів, мікроелементів. Вживаючи хліб з висівками в їжу, ви насичуєте свій організм залізом.

На жаль, таким хорошим словом не похвалиш білий хліб. Відділення лушпиння від насіння пшениці – це справжній “злочин”. Адже саме в знятому лушпинні знаходиться вся користь, борошно має бути приготоване з насіння, створеного природою.

Користь і шкода цільнозернового хлібу

Але в гонитві за смаком людство нічого не помічає навколо себе. Борошно почали робити з перемеленого зерна, в результаті – якість приготованого хліба знизилась. В борошно додавали всілякі домішки.

Приготувати хліб з висівками можна самостійно. Так простіше грати зі смаком, експериментувати з кількістю тих або інших інгредієнтів. Адже домашній хліб, в процесі приготування якого ви вклали частинку своєї душі не йде ні в яке порівняння з тим, що був куплений в магазині!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × = 8