Фрукти

Як правильно чистити гранат: 3 способи

Гранат – це корисний фрукт з соковитими зернами усередині. Як правильно чистити плід, щоб не розбризкати сік і зберегти привабливий зовнішній вигляд зерен? Скористайтеся популярними перевіреними способами, які допоможуть очистити фрукт за декілька хвилин.


Як правильно чистити гранат: Pixabay

Як почистити гранат ложкою

Покритий щільною шкіркою. Очистити її руками без розбризкування соку не завжди виходить. Спробуйте практичний спосіб чищення граната за допомогою ложки.

Для роботи знадобляться:

 • гранат;
 • столова ложка;
 • гострий ніж;
 • тарілка;
 • паперовий рушник.


Очищення граната ложкою: YouTube/Дрібниці життя

Щоб дістатися до соковитих зерен, дотримуйтеся таких правил чищення фрукта:

 1. Вимийте гранат і просушіть поверхню паперовим рушником.
 2. Зробіть круговий надріз навколо чашки, притримуючи гранат пальцями. Ріжте тільки шкірку, намагайтеся не зачепити зерна. В результаті вийде своєрідна кришечка.
 3. Зніміть “кришечку”, підчепивши пальцями на зрізі.
 4. Зробіть на шкірці неглибокі надрізи по білих прожилках згори до нижньої основи гранату. Прорізайте кожен прожилок по усьому периметру.
 5. Візьміть гранат в руки і обережно розкрийте фрукт по прожилках, що прорізають, натискаючи на окремі сектори.
 6. Приберіть квітконіс із залишками прожилків.
 7. Переверніть гранат і на вазі постукайте по шкірці ложкою. Якщо гранат дозрілий, зернятка легко висипаються на тарілку.

Відокремлені від шкірки зерна граната використайте для прикраси різних блюд, додайте в салати або просто їжте багатий вітамінами плід.

Як почистити гранат

Гранат містить десятки дрібних зерен, які розміщені під щільною шкіркою в окремих відсіках. Для красивого подання на фруктовій тарілці плід досить розділити на часточки.

Підготуйте для роботи:

 • стиглий гранат;
 • ніж з коротким лезом;
 • паперовий рушник.


Гранат очищають за допомогою ножа: YouTube/Poleznoe TV

Виконуйте чищення граната так:

 1. Промийте фрукт в проточній воді і протріть досуха паперовим рушником.
 2. Візьміть гранат так, щоб частина з чашкою, що виступає, знаходилася згори.
 3. Зріжте шкірку плоду у верхній частині по кругу, не поглиблюйтеся.
 4. Зніміть зрізану шкірку разом з чашкою.
 5. Поріжте шкірку в декількох місцях зверху вниз по лініях прожилків між рядами зерняток. Усі прорізи повинні зійтися в нижній точці граната.
 6. Вставте ніж по центру плоду і поверніть так, щоб гранат розкрився часточками по розрізах на шкірці.

Розрізані частини граната викладіть на тарілку. Можна їсти гранатові зерна разом з кісточками. Це зручно і корисно, оскільки кісточки зерен цілющі.

Розрізаний у такий спосіб гранат використайте для створення фруктових букетів. Шкірку у верхній частині часточок наріжте зубчиками. Часточки фрукта розкрийте, як квітку, видаліть білі прожилки і розкладете на тарілки з іншими фруктами.

Як чистити гранат у воді

Виберіть стиглий гранат з шкіркою, що підсохнула. Щоб визначити соковитість плоду, потримаєте його в руках. Якщо гранат соковитий, він буде важким. Заздалегідь промийте фрукт в теплій воді, просушіть паперовими рушниками, щоб не ковзав в руках.

Очищайте гранат, використовуючи воду. Тоді руки залишаться чистими, а соковиті зерна добре відокремляться від білої плівки. Щоб дістати зерна, підготуйте:

 • гранат;
 • ніж;
 • миску з водою;
 • сито.

Гранат очищають у воді руками: YouTube / Кухня Webspoon

Чистіть гранат так:

 1. Зробіть гострим ножем по кругу надріз шкірки у верхній частині граната і зніміть “кришку”, тонко прорізайте шкіру по лініях прожилків.
 2. Налийте холодну воду в глибоку миску і опустіть туди гранат. Залиште плід у воді на 10 − 15 хвилин, щоб шкірка просочилася вологою.
 3. Навантажте руки в миску і у воді розділите гранат на окремі часточки.
 4. Очистіть у воді часточки від прожилків, плівки і звільніть зерна. Залиште очищені зерна на 2 − 3 хвилини у воді, щоб добре відокремилися залишки білої плівки і шкірки: важкі зерна граната опустяться на дно.
 5. Приберіть частки, що відокремилися, руками і злийте воду через сито. Промийте зерна і викладіть їх в тарілку. Гранат готовий до вживання і застосування в приготуванні різних блюд.

Фрукт корисний у свіжому вигляді. Завдяки високому вмісту вітаміну С, вітамінів групи В, калію, магнію, кальцію і інших активних компонентів гранат підвищує захист організму від COVID – 19. Такого висновку дійшли італійські учені Салі Робертсон і Эмили Хендерсон.

Очищення граната від шкірки займе всього декілька хвилин, якщо зробити це зручним способом. Руки і одяг при цьому залишаться чистими, а на столі з’явиться гірка соковитих яскраво-червоних зерен граната або “квітка” з розрізаного на часточки плоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

73 + = 82