Інші продукти

Скільки варити квасолю – 6 кращих рецептів

Квасоля при правильному приготуванні виходить дуже ніжною і смачною. Продукт є хорошим джерелом рослинного білку. Він включає до свого складу велику кількість амінокислот. Лідером по їх числу є тільки м’ясо. Продукт є бюджетним. Його можна вживати як самостійно, так і використати для приготування різноманітних блюд. Стручкова квасоля менш калорійна, але багатіша на білок звичайна – червона і біла.

Як підготувати квасолю

Перш ніж з’ясовувати, скільки варити квасолю, слід розібратися як правильно її підготувати. Спершу необхідно ретельно очистити її від різного сміття. Для цього білу або червону квасолю висипають на рушник і перебирають вручну. Потрібно прибрати ті боби, які пожовтіли, мають ушкодження, змінили свою форму. Будь-які дивні зміни – вагома причина відібрати таку квасолю від нормальної.

Обов’язковим є вимочування. Після замочування продукт набагато швидше готується і зберігає в собі масу корисних властивостей. Обов’язково треба добре промити боби.

Як замочувати квасолю

Замочування потрібне не лише для того, щоб прискорити процес приготування. Також при знаходженні у воді продукт частково втрачає олігосахариди, які призводять до підвищеного газоутворення.

Важливо. При замочуванні з бобів йдуть речовини, які перешкоджають нормальному засвоєнню необхідних організму речовин. Такою являється, наприклад, фітінова кислота, яка не дає нормально всмоктуватися цинку, кальцію.

Повільний або холодний спосіб

Вимочувати квасолю холодним способом довго, але це найрезультативніший метод. Ідеальний варіант – робити процедуру на ніч, а наступного дня вже займатися безпосередньо готуванням салату або будь-якого іншого блюда, для якого потрібно боби.

Щоб приготувати боби з холодним замочуванням, необхідно залити зерна холодною водою і залишити на 10-12 годин. Для замочування квасолі каструлю поміщають в темне прохолодне місце.

Для замочування треба брати заздалегідь кип’ячену і охолоджену воду. Якщо використати сиру, то боби все-рівно залишаться досить жорсткими. Додатково вони втратять свій смак.

Швидкий або гарячий спосіб

Якщо треба якнайшвидше отримати квасолю, то можна скористатися швидким замочуванням. Для цього потрібно після закипання води в каструлі, відправити туди боби і проварити 2-3 хвилини. Після цього плиту вимикають і залишають квасолю настоюватися в гарячому відварі 1 годину або більше.

Бажано брати каструлю більше. Треба враховувати, що боби збільшуються приблизно в 2-3 рази.

Скільки варити квасолю

З’ясовувавши, скільки варити квасолю, необхідно враховувати, що є різні види бобів. Усі вони мають свої особливості. Зазвичай бобові варяться від 30 хвилин до декількох годин.

Червону

З’ясовувавши, скільки вариться червона квасоля, треба враховувати, що такий сорт має щільнішу оболонку. Такі боби украй не рекомендується використати без тривалого холодного замочування. На варіння червоної квасолі йде близько 1,5 години. Якщо ж процедури замочування не було, то час збільшується до 3 годин.

Білу

Якщо хазяйка заздалегідь вирішила замочити боби, то час варіння складе усього лише 40 хвилин. Якщо попередня підготовка не була проведена, то варити квасолю доведеться близько 1,5 годин.

Стручкову

Зелена стручкова квасоля заморожена вариться найшвидше. Головне – класти її в гарячу воду після закипання. Свіжу і заморожену квасолю варять близько 5-10 хвилин.

Після замочування

Час варіння після замочування безпосередньо залежить від сорту бобових. Процедура скорочує час готування приблизно на 50%. Без замочування квасоля готується не довго і не виходить досить ніжною на смак. Темні боби завжди варяться довше за світлі.

Заморожену

Стручкова квасоля після заморожування вариться 5 хвилин, а зелена близько 7 хвилин.

Зелену

Зелена консервована квасоля не вимагає готування. Якщо її треба додати в гаряче блюдо, то кладуть незадовго до вимикання плити.

Варять її до 10 хвилин. Розморожувати не потрыбно. Досить дістати продукт з морозилки і відразу ж відправити до киплячої води.

Як варити квасолю

Рекомендації по приготуванню залежать від підібраного способу готування і бажаного методу застосування продукту.

У каструлі

У разі, коли квасоля готуватиметься без попереднього заварювання, то її солять в самому кінці. У іншому випадку боби будуть жорсткими. Квасолю закидають в окріп і варять до готовності.

При варінні після замочування боби спочатку ретельно промивають. Потім в каструлю наливають воду і ставлять на середній вогонь. Після закипання воду зливають і наливають новою. Сіль рекомендується додавати під кінець приготування.

Після поміщення бобів у воду рекомендується виловити усі квасолини, які спливли на поверхню води. Такі боби зазвичай все-рівно залишаються жорсткими, незалежно від часу варіння.

У мультиварці

Можна зварити квасолю до готовності в мультиварці. У такому разі замочування обов’язкове. Боби заливають водою в пропорції 1:5 і залишають на 4-6 годин, як мінімум.

По можливості бажано міняти воду на свіжу кожні 2-3 години. Після цього боби ретельно промивають холодною водою.

Боби перекладають в чашу мультиварки і заливають холодною водою так, щоб вона була вища за рівень квасолі приблизно на 1 см Сіль треба буде додати відразу. Мультиварку закривають кришкою і готують квасолю на режимі “Гасіння” впродовж 1,5 годин. Деяким сортам бобів потрібно до 2 годин варіння.

У скороварці

Перед варінням в скороварці треба замочити квасолю на 10 годин. Періодично бажано міняти рідину в тарілці на нову. Після закінчення вказаного часу боби ретельно промивають проточною водою.

Скороварку виставляють на 1 годину і максимальний тиск. Після набору тиску квасолю варять впродовж 15 хвилин. Після цього пристрій вимикають і залишають боби там ще на півгодини. Це допоможе дійти квасолі до необхідної консистенції. Тиск поступово знижуватиметься, а боби будуть стає м’якшими і ніжнішими.

Важливо. Нові скороварки зазвичай мають спеціальний режим – варіння квасолі. Її використання істотно полегшить процес приготування.

Для салату

Для салату квасоля має бути м’якою. При цьому не можна допускати її розварювання. Якщо боби будуть переварені, то в салаті вони придбають кашоподібну консистенцію.

Час варіння на салат такий ж, як і на інші блюда. Головне – не переварювати боби, а після приготування відразу ж витягати їх з окропу. У кінці варіння треба ретельно контролювати готовність квасолі. Щоб перевірити її на м’якість, слід витягати 1 штуку і намагатися роздавити її вилкою. Якщо це вдається зробити легко, то каструлю прибирають з вогню.

Перед додаванням в салати квасолю обов’язково кладуть в сито, щоб стекла уся зайва рідина. Боби додають тільки після повного охолодження.

Із замочуванням

Перед варінням квасолі із замочуванням треба вибрати метод підготовки. Рекомендується вибирати холодний спосіб, при якому боби залишають у воді на 12 годин, як мінімум. Це дасть можливість прибрати усі неприємні впливи продукту на організм.

Із замочуванням квасолю варять 30-50 хвилин, залежно від сорту. Темні види бобів вимагають тривалішого приготування.

Без замочування

Вибирати варіант варіння квасолі без замочування рекомендується тільки у тому випадку, коли немає часу на настоювання продукту або господиня забула про попередню підготовку продукту.

Для готування беруть 300 гр сухої квасолі на 1 літр води. Боби перебирають і промивають. Їх заливають водою і ставлять на вогонь. Квасолю доводять до кипіння. Нагріту воду зливають і набирають нову. Боби варять впродовж 2 годин. На приготування червоного або чорного сорту може піти більше часу.

У пароварці

Будь-яку квасолю можна зварити в пароварці. Використати пристрій рекомендується, коли є бажання зберегти максимум користі в продукті.

Боби заздалегідь замочують, а потім промивають. У чашу пароварки набирають воду, засипають продукт і ставлять готуватися. Рекомендується підтримувати температуру на рівні 80 градусів.

При температурі 80 градусів вода випаровуватиметься повільно. Продукт рівномірно готуватиметься зі збереженням максимальної кількості корисних компонентів.

При використанні пароварки треба стежити за рівнем води в чаші. При необхідності її треба буде періодично підливати. Вологу ж в піддоні треба буде навпаки зливати. При дотриманні таких простих рекомендацій вдасться отримати смачне і корисне блюдо.

У мікрохвильовій печі

Просто і швидко можна відварити квасолю з використанням мікрохвильової печі. Головне – використати посуд, який підходить для використання в мікрохвильовій печі. Для приготування підготовлену квасолю висипають в глибоку ємність і заливають водою в пропорції 1:2.

Квасолю варять тільки після замочування. Білі сорти готують 7 хвилин, а червоні боби – 10 хвилин. При цьому для приготування вибирають максимальну потужність на мікрохвильовій печі. Після закінчення вказаного часу до бобів додають сіль і рослинну олію, а потім знову відправляють в піч на 15-20 хвилин.

Готову квасолю перекладають в друшляк і дають стекти усій зайвій рідині.

Рецепти

Є маса смачних рецептів з використанням квасолі. Це можуть бути і супи, і пироги, і гарніри. Кожен може знайти найбільш відповідний для себе варіант.

На сковорідці

Рецепти приготування на сковороді найбільш популярні, оскільки відрізняються простотою. Щоб зробити смачне блюдо з квасолею, треба 1 цибулину нарізувати півкільцями і обсмажити в невеликій кількості рослинної олії. 1 моркву очищають і нарізують соломкою, а 3 помідори розрізають на 4 частини. Потім їх відправляють до цибулі. У масу додають спеції за смаком і доводять її до кипіння.

У сковороду після закипання додають 2 склянки заздалегідь відвареної квасолі і ретельно перемішують. Блюдо гасять під кришкою на повільному вогні 3-5 хвилин. Перед поданням боби посипають дрібно нарізаною зеленню.

Салат з вареної квасолі

Варена квасоля – відмінне доповнення до салатів. Такий продукт робить блюдо ситнішим і яскравішим за смаком.

Для приготування смачного салату з грибами треба змішати 150 гр відварених бобів, 100 гр смажених шампіньйонів, 1 цибулину, нарізану півкільцями і обсмажену до золотистого кольору. Готовий салат заправляють майонезом і додають спеції за смаком.

Овочеве пюре з квасолею

Для приготування корисного овочевого пюре вимагається відварити 300 гр білої квасолі. 4 середні помідори обдають окропом і знімають шкірку. Їх подрібнюють за допомогою блендера.

1 цибулину дрібно нарізують, а 1 моркву труть на терці. Овочі обсмажують до м’якості. Потім в сковороду додають 2 подрібнені зубчики часнику, сік з половини лимона, 1 ч.л. цукру. Масу тушкують на повільному вогні 10 хвилин. Усі продукти змішують і подрібнюють за допомогою блендера.

Гарнір з квасолі

Гарнір з квасолі стає хорошим доповненням до м’яса або риби. Для приготування боби відварюють до готовності. Окремо обсмажують 1 нарізану цибулину з 4 нарізаними болгарськими перцями. Коли цибуля стане золотистою, в сковороду відправляють 4 нарізані помідори і 2 ст.л. томатної пасти, а також улюблені спеції. Продукти тушкують на повільному вогні впродовж 10 хвилин. У самому кінці в масу відправляють відварену квасолю і дрібно нарізану зелень.

Квасоля в томаті

Блюдо дуже смачне як в холодному, так і гарячому виді. Для приготування слід окремо обсмажити зажарку з цибулею і морквою. Коли овочі стануть м’якими до них відправляють відварену квасолю і обсмажують 5 хвилин. Після закінчення вказаного часу в сковороду додають в пропорції 1:1 натуральне томатне пюре і томатну пасту. Спеції додають в самому кінці за смаком.

Пиріг з квасолі

Для приготування пирога з квасолею беруть 150 гр вершкового масла, 1 кг дріжджового тіста, 3 склянки відвареної квасолі, сіль за смаком. Боби заздалегідь подрібнюють за допомогою блендера.

Тісто ділять на 4 частини і кожну з них розкочують у тонкий пласт. У кожен круг кладуть начинку і ліплять велику перепічку. Пироги випікають при 180 градусах близько 30 хвилин. Готові перепічки змащують вершковим маслом.

Що робити, якщо квасоля гірчить

Якщо заморожена або свіжа квасоля гірчить, то її потрібно як можна довше вимочувати. Також важливо перебрати боби. Іноді гіркота є результатом пошкодженої і підгнилої квасолі.

Якщо легка гіркота – результат вибору певного сорту бобів, то розв’язати проблему можна додаванням спецій.

Харчова цінність готової квасолі

У готовій квасолі міститься 120 ккал на 100 гр. В продукті є присутнім 8 гр білків і 21 гр вуглеводів. Калорійність спаржевих стручків – 21 ккал на 100 гр.

Квасоля є смачним, корисним і дієтичним продуктом, який обов’язково має бути присутнім в раціоні людини в помірній кількості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *