Інші продукти

Що таке абсент і як його правильно пити

Серед алкогольних напоїв абсент відрізняється високим вмістом спирту, особливим смаком і незвичайними властивостями. У чому особливості напою і як його правильно вживати? Читайте в статті чому абсент унікальний і як його пити в чистому вигляді або в коктейлях.

Що таке абсент: Unsplash

У чому особливості абсенту

Що таке абсент? Абсент – це алкогольний напій, який містить до 74% спирту. Його виготовляють на основі екстракту гіркого полину методом дистиляції.

Автор книги “Абсент” Філ Бейкер називає його одним з найміцніших алкогольних напоїв і підкреслює, що полин, який входить до складу, діє на психіку людини. Ефірні олії полину містять туйон – токсичний елемент галюциногену. При переробці в готовий продукт потрапляють тільки залишки цієї речовини.

Окрім екстракту полину, в абсент входять і інші рослинні речовини: аніс зірчастий, коріандр, корінь дягелю, меліса, ісоп, ялівець, мускатний горіх, фенхель, ромашка.

Історія напою

У переліку алкогольних напоїв абсент з’явився у кінці XVIII століття. Називають навіть точну дату його появи – 1792 рік. За однією з версій, тоді французький доктор Пьер Ординер тікав від Великої Французької революції в Швейцарію і зайнявся виготовленням напою з полину, який удосталь ріс в околицях села Куве.

Також припускають, що ще раніше схожий напій через дистиляційний апарат гнали місцеві мешканки – сестри Энріо. Вони готували напій з полину і анісу, додавали фенхель, ромашку, коріандр і шпинат. Засіб вони назвали Bon Extrait d’Absinthe і продавали його як ліки через посередництво доктора Пьера Ординера.

Рецепт напою у сестер викупив майор Дюбье. І вже його зять Анри-Луї Перно зайнявся виробництвом абсенту в промислових масштабах. Подружжя Перно перенесли виробництво унікального напою у Францію (провінція Жюра), де сьогодні його випускають під маркою “Перно” (Pernod).

Небезпечна дія цього алкоголю на здоровий глузд викликала хвилю обурень серед супротивників абсенту. На початку XX століття Швейцарія, а потім і інші європейські країни, заборонили виробництво і продаж абсенту на своїй території.

У 90-і роки XX століття відношення до напою у споживачів стало терпиміше і покращало після того, як країни ЄС прийняли рішення, що у складі абсента нових марок повинне входити не більше 35 мг/кг туйона.


Історія появи абсента: Pxfuel

Види напою

Які є види абсенту? Класичний алкогольний напій зеленого кольору – відтінок йому надає полин.

Напій буває і інших видів:

 • Жовтий. Такий тон з’являється при тривалому зберіганні абсента, коли хлорофіл втрачає колір.
 • Червоний. Настоянку отримують на кольорах гібіскуса або додають екстракт граната.
 • Коричневий. Темний відтінок дають корені полину або настій чорної акації, який надає абсенту делікатні солодкі нотки.

Завдяки хлорофілу, відтінок варіюється від світлого до насиченого зеленого. Зелений пігмент швидко розкладається на світлі. Щоб зберегти яскравий відтінок, виробники підфарбовують абсент природними барвниками.


Як вживати абсент: Unsplash

Як вибрати і правильно вживати абсент

При правильному вживанні алкоголь не шкодить організму, створює теплу дружню атмосферу і гарний настрій. Щоб отримати задоволення і не завдати організму шкоди, дотримуйтеся правил вживання абсента.

Поради з вибору абсенту

Як вибрати абсент? Вибирайте якісний напій, враховуйте такі чинники:

 1. Справжній абсент по міцності – 70 градусів і вище. На імпортних пляшках вказують не градуси, а “пруфи” (proof). Щоб дізнатися міцність спиртного, розділите пруфи на 2 і отримаєте цифру в градусах.
 2. Назва вказана на мові країни-виробника : Absinthe (Франція), Absenta (Іспанія і Італія), Absinth (Чехія). Якщо назва змінена, спиртне не відповідає міжнародним стандартам і найчастіше виявляється підробкою оригінального напою.
 3. Натуральний продукт за кольором буває смарагдово-зеленим, жовтим, червоним або коричневим. Зустрічається прозорий напій. У алкоголі не повинно бути домішок, осаду і каламутної суспензії.
 4. У хрестоматійному рецепті має обов’язково бути присутнім основний інгредієнт туйон. Офіційні марки з позначкою “thujone-free” або “refined” вказують на те, що зміст основного інгредієнта в абсенті не перевищує 10 мг/кг
 5. Натуральний абсент – це дистилят, а не настоянка. Краще, якщо він зроблений на виноградному спирті, який забезпечує напою високу якість і дивовижний смак.


Як вибрати абсент: Unsplash

Правила вживання абсенту

Як пити абсент? Щоб не зашкодити здоров’ю, пийте не більше 30 мл напою в чистому вигляді. Ось як можна вживати абсент в чистому вигляді і у складі коктейлів:

 1. Французький варіант. У келих наливають 50 мл напою, розміщують згори ложку з отворами, кладуть на неї шматочок рафінаду і ллють повільно крижану воду, поки келих наповниться на 2/3, а рідина стане каламутною. Ефірні олії при взаємодії з водою випадають в осад. Автор книги “Drinks. Практичний путівник. Міцний алкоголь. Коктейлі. Вино & пиво” Адам Макдауэлл вважає, що цукор додавати до абсента не обов’язково, оскільки якісний напій не вимагає такої фальсифікації.
 2. Нерозбавлений метод. Абсент п’ють з вузьких чарок (шотов) в чистому вигляді. Перед вживанням напій охолоджують до 0 °С, а потім випивають залпом.
 3. Чеський “вогняний” метод. Чарку для абсента наповнюють наполовину, змочують в алкоголі шматочок рафінаду і кладуть його на абсентну ложку. Підпалюють і залишають полум’я на 1 хвилину. Цукор плавиться і крапає на дно чарки. Коли полум’я гасне, ложку з цукром опускають в рідину і ретельно перемішують. Перед вживанням напій розбавляють холодною водою 1:5.
 4. Метод “Дві склянки”. Абсент наливають в чарку і ставлять її в порожній келих. У чарку з абсентом заливають холодну воду. Рідина переповнює чарку і виливається в келих. Коли в чарці залишиться тільки чиста вода, можна дегустувати напій.
 5. Коктейльний спосіб. Фортеця і гіркота абсента зменшується за рахунок додавання коли, соку, тоніку, лимонаду, спрайту і інших алкогольних напоїв. Пропорції визначають за своїм смаком.
 6. “Барменский” метод або метод в стилі самбуки, як його називає Алкофан у книзі “Алкогольні напої і культура пиття. Систематична енциклопедія від Алкофана”. Для приготування напою беруть склянку “Олд фэшн”, келих для коньяку (“сніфтер”), трубочку для коктейлів, серветку і запальничку. У коньячний келих наливають 50 мл абсента. У центрі серветки роблять отвір і протягують в нього коротку частину трубочки. Згори на “Олд фэшн” ставлять “сніфтер” і підпалюють абсент. Келих прокручують 10 − 15 секунд для рівномірного прогрівання. Виливають абсент, що горить, в інший келих, а перший відразу накривають згори серветкою з трубочкою. Абсент випивають залпом і вдихають через трубочку алкогольні пари.

Міцний абсент перетворюється на приємний напій з помірною міцністю. Його оригінальні види прикрашають святковий стіл, а грамотні способи вживання напою перетворюють звичайні посиденьки на веселе культурне застілля.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 − 20 =