Фрукти

Користь і шкода червоної смородини

Червона смородина родом із Західної Європи. Вирощують її для виготовлення лікарських препаратів або кулінарних страв. В Англії кухарі використовують желе з ягоди в якості приправи для жаркого, скандинави люблять додавати плоди у фруктові супи і пудинги, в Німеччині з них варять крем, в Австрії застосовують як наповнювач для тортів.

Користь і шкода червоної смородини традиційно використовуються в виноробстві або для приготування безалкогольних напоїв. Листя чагарника цілком справедливо цінується в народній медицині за її цілющі якості.

Користь червоної смородини полягає в здатності підвищувати імунітет, знижувати ризик розвитку злоякісної пухлини товстої кишки, регулювання роботи серцево-судинної системи. Лікарі так само рекомендують їсти ягоду для профілактики інсульту і під час лікування остеопорозу.

Відома користь червоної смородини в її здатності попереджати епілептичні припадки і перешкоджати облисінню волосяного покриву. Крім того, в ягоді висока концентрація вітаміну С, присутній вітамін К, мікроелементи наділяють її великими можливостями для протистояння респіраторним захворюванням, здібностями зупиняти кровотечі і попереджати крововиливи.

Велика кількість заліза в плодах – безумовна користь червоної смородини для підвищення гемоглобіну і лікування анемії. Калій, що входить до складу дозволяє рекомендувати плоди смородини для регулювання водного балансу і нормалізації серцевого ритму.

Незважаючи на прекрасні смакові якості у ласощів є свої недоліки. Плоди не зберігаються довго в свіжому вигляді, так як швидко псується.

На відміну від іншої ягоди, нема шкоди червоної смородини для алергіків, більш того, за твердженням лікарів, вона може успішно боротися з екземами і дерматитами різної етіології.

Незважаючи на численні корисні властивості, існує шкода червоної смородини для людей з виразками слизової шлунка через підвищену кислотності плодів. Лікарі так само не радять приймати її в їжу під час загострень гастриту, захворювань печінки.

Шкода червоної смородини виражається в її низьких поживних властивостях, вона відрізняється низькою калорійністю, але такі якості дозволяють використовувати її як один з компонентів дієтичних страв.

Крім того, користь і шкоду червоної смородини полягає в її здатності виводити з організму токсини і шкідливі сполуки, така якість продукту при переїданні може викликати зневоднення і діарею. Як і інші продукти, вона має свої обмеження, які залежать в основному від здоров’я людини і кількості вживаних в їжу ягід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *