Інші продукти

Грушевий сік – корисні властивості і протипоказання

Груша – це плід, який має середній розмір і форму лампочки (рідше – округу форму). Цей вид фруктового дерева вирощується людством ще з давніх часів. Ще тоді людям були відомі його корисні властивості, про які мова піде далі.

Чим корисний грушевий сік?

Грушевий сік - корисні властивості і протипоказання

Багатий на корисні речовини. До цих речовин відносяться: органічні кислоти, марганець, калій, клітковина, натрій, фтор, цинк, каротин, фосфор, фолієва кислота, глюкоза, вітаміни групи А, В, С, Е, Р і РР, і багато інших.

 • Є відмінними ліками при простатиті. Народна медицина вже тисячі років використовує груші для позбавлення від цього захворювання. Ефект помітно вже через два днів після пиття компоту або соку з цього плоду. Повністю вилікувати простатит допоможе тривале лікування.
 • Антимікробна дія. Органічні кислоти і антибіотик арбутин, які містяться в грушах, вбивають мікроби в шлунку, нирках і сечовому міхурі людини, запобігаючи тим самим утворенню запальних процесів в цих органах.
 • Корисний при цукровому діабеті, ожирінні і порушенні діяльності підшлункової залози, оскільки містить більше фруктози, ніж глюкози.
 • Підвищує імунітет через наявність у своєму складі ефірних олій і біологічних речовин, які активно борються з різними інфекціями.
 • Багатий на залізо. Всім відомо, що недостатня кількість цієї речовини в організмі кожної людини часто призводить до підвищеної стомлюваності, запаморочень, порушення сердечного ритму, втрати апетиту і інших неприємних наслідків.
 • Містить іони калію, від якого залежить нормальна робота серця і м’язів людини. З цієї причини декілька з’їжених груш після серйозного фізичного навантаження може допомогти ослабити крепатуру. Грушевий сік допоможе також позбавитися від нервозності і безсоння, знизить рівень холестерину в крові.
 • Покращує травлення завдяки органічним кислотам. Ці ж кислоти сприяють роботі печінки і нирок.
 • Сік груші часто використовують для лікування бронхіту і навіть туберкульозу.

У яких випадках протипоказаний сік груші?

Грушевий сік - корисні властивості і протипоказання

 1. Підвищена чутливість до цього фрукта в цілому або до якогось з його компонентів.
 2. Наявність хронічних запорів, виразки шлунку або гастриту.
 3. Категорично грушевий сік заборонений при кам’яних хворобах нирок.
 4. У сирому вигляді груша обтяжує шлунок, тому літнім людям варто віддати перевагу вживанню цього фрукта в запеченому вигляді.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

68 + = 74